Czy Księżna Kate przekazała ukrytą wiadomość podczas finału Wimbledonu? Detal, na który zwrócono uwagę.
Księżna Kate kilka miesięcy temu wycofała się z aktywnej obecności w życiu publicznym ze względu na zdrowie. Wyjątek zrobiła podczas Trooping the Colour, a w ostatnią niedzielę pojawiła się na finale męskiego singla podczas Wimbledonu. Obecność żony księcia Williama długo stała pod znakiem zapytania. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak książę William, który pojawił się niemal na ostatniej prostej przed ostatnią rozgrywką. Podczas śledzenia zmagań Carlosa Alcaraza i Novaka Djokovica księżnej towarzyszyły córka i siostra.
Księżna Kate skradła show podczas finału Wimbledonu. Ten detal jest symbolem? Księżna Kate jak zwykle prezentowała się olśniewająco. Tym razem postawiła na długą sukienkę w fioletowym kolorze, z marszczeniami w okolicy klatki piersiowej. Kreacja była odcinana w talii i rozszerzała się ku dołowi. Księżna stylizację dopełniła beżową torebką ze złotymi elementami oraz błyszczącymi kolczykami. Uwagę zwracał także detal przypięty do sukni.
– Wiemy, że księżna jest chora onkologicznie. A fioletowa wstążka jest symbolem walki z rakiem (trzustki). Możemy przyjąć scenariusz, że jest to jej wyraz solidarności z chorymi onkologicznie – powiedział w rozmowie z Plotkiem Sebastian Drobczyński, specjalista od marketingu politycznego.
Ekspert wskazał także cztery mechanizmy psychologiczne, które będą działały na rzecz wytwarzania i wzmacniania więzi społecznych między księżną a odbiorcami.
- W wyniku identyfikacji z chorobą za pomocną wspomnianej wstążki, może wybrzmieć m.in. „podziw dla przetrwania”, czyli w tej sytuacji osoba walcząca z ciężką chorobą, zyskuje podziw i uznanie.
- „Efekt ofiary” – ciężka choroba wiąże się z odczuwaniem współczucia przez obserwatorów, a to może przełożyć się na zwiększenie sympatii do księżnej – wymieniał ekspert.
- „Wzmocnienie identyfikacji grupowej” – księżna, pokazując walkę z chorobą, może wzmocnić identyfikację z nią jej dotychczasowych sympatyków.
- Możemy mieć również do czynienia z „heroicznym archetypem” – podziwiamy ludzi walczących z przeciwnościami – kontynuował.