20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Ziobro: Po wyborach do PE Polacy oczekują, abyśmy stanęli na straży.

Ziobro: Po wyborach do PE Polacy oczekują, abyśmy stanęli na straży.

Popularne miejsca „To odważni i twardzi zawodnicy. Będą w Brukseli bronić Polski suwerennej i bezpiecznej” – napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro, komentując wyniki Patryka Jakiego i Jacka Ozdoby, którzy wywalczyli mandaty do Parlamentu Europejskiego. Ziobro podziękował również za zaufanie ponad pół miliona Polaków, którzy oddali głos na kandydatów Suwerennej Polski.

„Rewelacyjny wynik Suwerennej Polski! Na naszych kandydatów na listach PiS oddało swój głos aż 575 261 osób! Dziękujemy za zaufanie!” – napisała Suwerenna Polska na swoim oficjalnym profilu. Na wpis zareagował Zbigniew Ziobro, dziękując wyborcom za każdy oddany na partię głos.

„Historyczny wynik”. Zbigniew Ziobro skomentował wyniki PKW do PE „Zaufało nam, Suwerennej Polsce, ponad pół miliona Polaków! Dziękuję za każdy Wasz głos. Nasi europosłowie, Patryk Jaki – który uzyskał najlepszy historyczny wynik z drugiego miejsca, i Jacek Ozdoba – z mandatem uzyskanym z piątego miejsca, to odważni i twardzi zawodnicy. Będą w Brukseli bronić Polski suwerennej i bezpiecznej” – napisał w mediach społecznościowych.

Ziobro podziękował również tym, którzy nie otrzymali mandatów do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał jednak, że poparcie, które uzyskali, jest „wielkim zobowiązaniem”. „Polacy chcą, abyśmy stali na straży naszej wolnej Ojczyzny. Nie zawiedziemy!” – dodał.

Suwerenna Polska w PE. Jaki i Ozdoba pojadą do Brukseli

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów. W skali całego kraju najlepszy wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 37,06 proc. wyborców. Drugie miejsce zajął Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja, która zanotowała wynik 12,08 proc. Trzecia Droga zdobyła 6,91 proc., a Lewica 6,3 proc.

Wśród 20 osób z list Prawa i Sprawiedliwości zakwalifikowanych do Parlamentu Europejskiego znalazło się dwóch przedstawicieli Suwerennej Polski. Wśród nich jest były radny Warszawy Jacek Ozdoba, który startował z numerem 5 z okręgu numer 5, obejmującego m.in. Toruń. Bitwę w tym okręgu zakończył z mandatem europosła, zdobywając 7,56 proc. głosów.

Z kolei Patryk Jaki startował z numerem 2 z okręgu 11, obejmującego woj. śląskie. Zdobył on także drugie miejsce w skali kraju na liście PiS. „Melduję 267 tys. głosów. Najwyższy wynik w historii 3RP z drugiego miejsca i drugi wynik na prawicy w Polsce (Więcej premier Beata Szydło – 285 tys.). Chciałem bardzo podziękować wszystkim, którzy mi zaufali oraz sztabowi i ludziom, którzy ciężko w tej kampanii pracowali” – napisał w mediach społecznościowych.