24 listopada, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Członkowie komisji wyborczej poprosili o interwencję policji. Nieoczekiwane problemy meża zaufania.

Członkowie komisji wyborczej poprosili o interwencję policji. Nieoczekiwane problemy meża zaufania.

Popularne miejscowości

Nietypowe zachowanie męża zaufania wzbudziło podejrzenia członków jednej z komisji w gminie Kurzętnik (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejsce wezwano policję, która przebadała go alkomatem – miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że pojawienie się pijanego męża zaufania nie wpłynęło na pracę komisji wyborczej. Policjanci sporządzili dokumentację do sądu w tej sprawie, wybory w tym lokalu przebiegają bez zakłóceń – zapewnił.

Pijany mąż zaufania w sądzie będzie odpowiadał z art. 70 Kodeksu wykroczeń, który mówi: kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe. Incydent to prawdopodobnie jedno z 13 wykroczeń, o których na konferencji prasowej o godz. 10 informował szef PKW Sylwester Marciniak. Do tamtej pory nie odnotowano żadnych przestępstw związanych z trwającymi wyborami.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Trwa cisza wyborcza

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybieranych jest 53 eurodeputowanych spośród 1019 kandydatów, rozpoczęło się w niedzielę o godz. 7 rano. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 28 mln 952 tys. 443 wyborców; wybory odbywają się w 31 830 obwodach głosowania, z czego 29 735 to obwody stałe, a 1 789 – odrębne.

Za granicą utworzono 299 obwodów głosowania, na statkach – 7. Listy wyborcze wystawiło 11 komitetów, z czego siedem zarejestrowało kandydatów we wszystkich 13 okręgach. Z listą nr 1 w wyborach do PE startuje Trzecia Droga, z nr 2 Konfederacja, z nr 3 Bezpartyjni Samorządcy, z nr 4 Polexit, z nr 5 Koalicja Obywatelska, z nr 6 Lewica, z nr 7 Prawo i Sprawiedliwość. Obywatele 27 państw członkowskich wybiorą 720 deputowanych Parlamentu Europejskiego.

Czwartego i ostatniego dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego głosowanie odbywa się w 21 państwach europejskich.