21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Konstrukcja z cegieł jak z klocków Lego. Jak mogliśmy wcześniej o tym nie pomyśleć?

Konstrukcja z cegieł jak z klocków Lego. Jak mogliśmy wcześniej o tym nie pomyśleć?

Cegła, o której mowa, została wykonana z materiału nazywanego „Plaex-crete” – mocnego kompozytu składającego się. Gotowy produkt składa się zasadniczo z tej pasty i kilku dodatkowych składników stanowiących pozostałe 10 proc. (barwniki oraz inhibitory UV i płomieni). Cegły jak klocki Lego Ostateczny blok jest o 35 proc. lżejszy niż tradycyjna cegła w jego rozmiarze, ale główną zaletą jest tu jednak łatwa i bezproblemowa metoda budowania, w której.

Firma twierdzi, że dwupiętrowa budowa zająłaby 11-12 dni (i to przy użyciu minimalnej ilości wyposażenia), w porównaniu do 65 dni przy wykorzystaniu prefabrykatu budowlanego i 128 dni dla lanego cementu. Co więcej, firma nie ukrywa nawet, że taka forma pozwala kierować ofertę również do przyszłych humanoidalnych robotów murarskich. Wierzymy, że automatyzacja wkrótce zmieni nasz świat w sposób większy niż wynalezienie samochodu i smartfona razem wziętych. Przyszłość automatyzacji nadeszła już dzisiaj. Od druku 3D, przez robotyczne ramiona, po roboty humanoidalne.

Jak powstał ten pomysł?

Twórca Plaex, Dustin Bowers, który z zawodu jest stolarzem, przekonuje, że w 2017 roku, kiedy został ojcem i częściej patrzył na klocki Lego, zdał sobie sprawę, jak nieefektywna jest branża budowlana. W tym samym roku.

Komu domek z klocków Lego? (EPR), najczęściej w postaci odpadów rolniczych. Są one następnie przetwarzane i prasowane w bloki LinX do podłużnych murków i zaokrągleń oraz bloki Brick&Panel do budowy ścian. Chociaż bloki można już zamawiać, – obecnie są one zatwierdzone do stosowania wyłącznie w magazynach, murach i architekturze krajobrazu. Zespół niedawno nawiązał współpracę z JOT Design, aby pokazać, w jaki sposób produkty można wykorzystać w projektowaniu domów i nie da się ukryć, że wygląda to naprawdę ciekawie.