19 września, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Hurkacz wyzwaniem dla lidera rankingu

Hubert Hurkacz nie powtórzył sukcesu z 2022 roku i nie wygrał rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. W niedzielnym finale Polak w dwóch setach przegrał z liderem światowego rankingu, Jannikiem Sinnerem.

Hubert Hurkacz wspaniale spisywał się w turnieju ATP w Halle i doszedł do finału bez straty seta. W meczu o tytuł czekało go najtrudniejsze możliwe zadanie – mecz z nowym liderem światowego rankingu Jannikiem Sinnerem. Polak zaprezentował wszystkie swoje atuty, ale przegrał 6:7(8), 6:7(2).

Tym samym Hurkacz nie powtórzył sukcesu z 2022 roku, gdy wygrał turniej w Halle, w finale pokonując wówczas prowadzącego w rankingu Daniła Miedwiediewa. Dla Polaka to trzecia porażka w 11. w karierze meczu o tytuł na poziomie ATP Tour. Za występ w Halle otrzyma 330 punktów do klasyfikacji, dzięki którym w poniedziałek zostanie siódmym singlistą świata, oraz 226,9 tys. euro premii finansowej.

Z kolei Sinner zdobył 14. w karierze tytuł w głównym cyklu, ale pierwszy na trawie. Stał się 17. aktywnym tenisistą, który skompletował wygrane turnieje na wszystkich nawierzchniach. Za triumf w Terra Wortmann Open zainkasuje 500 „oczek”, czym umocni się na prowadzeniu w rankingu ATP, oraz 421,7 tys. euro.

Wie więcej informacji wkrótce.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy)

ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro

data: niedziela, 23 czerwca

finnał gry pojedynczej: Jannik Sinner (Włochy, 1) – Hubert Hurkacz (Polska, 5) 7:6(8), 7:6(2)