16 września, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Hurkacz zmuszony do przedwczesnego zakończenia meczu

Hubert Hurkacz nie dokonał meczu z Francesem Tiafoe’em w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Polak poddał spotkanie po przegranym pierwszym secie.

W tym artykule dowiesz się o: Po zeszłotygodniowym ćwierćfinale w Montrealu Hubert Hurkacz dotarł do 1/4 finału kolejnego turnieju ATP Masters 1000, w Cincinnati. Polak znowu jednak odpadł na tym etapie. W rozgrywanym w sobotnią noc meczu z Francesem Tiafoe’em skreczował po przegranym 3:6 pierwszym secie.

Mecz rozpoczął się od… falstartu. Po pierwszym gemie tenisiści musieli zejść z kortu z powodu opadu deszczu. Po niespełna 20-minutowej przerwie wrócili na plac gry i mogli kontynuować pojedynek. Hurkacz popisywał się efektownymi zagraniami, ale popełniał też sporo błędów. W piątym gemie po serii pomyłek stracił podanie.

Chwilę po tym zdarzeniu Polak odbył rozmowę z członkami swojego sztabu i zaczął sygnalizować problemy zdrowotne. Mowa ciała rozstawionego z numerem piątym Hurkacza nie była pozytywna. Polak wyglądał, jakby bił się z własnymi myślami i z pewnością miał na uwadze okoliczności – fakt, że w lipcu przeszedł operację kolana, przez co nie wystąpił w igrzyskach olimpijskich, i to, iż podczas czwartkowego meczu II rundy z Yoshihito Nishioką skarżył się na problemy z plecami.

Wrocławianin kontynuował grę, ale wciąż brakowało mu regularności. Po tym, jak w dziewiątym gemie drugi raz został przełamany i w efekcie przegrał pierwszego seta 3:6, podjął decyzję o kreczu. Tym samym to Tiafoe został półfinalistą Cincinnati Open 2024.

O awans do finału, w niedzielę, Amerykanin zmierzy się z lepszym z pary Jack Draper – Holger Rune.

Cincinnati Open, Cincinnati (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,795,5 mln dolarów sobota, 17 sierpnia ćwierćfinał gry pojedynczej: Frances Tiafoe (USA) – Hubert Hurkacz (Polska, 5) 6:3 i krecz Przerwa na opady deszczu pomogła byłemu mistrzowi. Będzie hit w półfinale!