22 października, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Porażka nowego trenera w pierwszym meczu PlusLigi

Im dłużej trwał mecz Aluron CMC Warty Zawiercie z Indykpol AZS-em Olsztyn, tym większa była w nim przewaga gospodarzy. Warta zwyciężyła 3:1, chociaż była gorsza od Akademików w pierwszym secie.

W tym artykule dowiesz się o:

• problematycznym początku sezonu obu zespołów,
  • kontuzjach Aluron CMC Warty Zawiercie oraz słabej formie olsztynian po grach w pełnym składzie,
  • zmianie trenera Juan Manuela Barriara na Marcina Mierzejewskiego,
  • serii porażek zespołu z Warmii,
  • wydaniu obiecującego pierwszego seta przez AZS Olsztyn.

Sam początek kadencji Marcin Mierzejewskiego był obiecujący, ponieważ AZS wygrał pierwszego seta 25:22. Goście zdobyli prowadzenie blokiem na 11:10 i utrzymali je do końca partii, nie dając szans na wyrównanie Warcie, mimo kilkakrotnych prób.

Warta zdołała odwrócić losy meczu w drugim secie, prowadząc aż do końca i sięgając po zwycięstwo 25:20 po ataku Adriana Markiewicza. Po godzinie gry był remis 1:1, a zespół z Zawiercia rozpędził się.

W trzeciej partii Warta dominowała nad olsztynianami, wygrywając 25:22 atakiem Karola Butryna. Kolejny set należał do Warty, która kontrolowała rozgrywkę dzięki akcjom Karola Butryna i Patryka Łaby. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Aluron CMC Warty Zawiercie.

Składy zespołów:

• Warta: Tavares, Łaba, Markiewicz, Bieniek, Gladyr, Russell, Perry (libero) oraz Kwolek, Zniszczoł, Nowosielski, Ensing
  • AZS: Jankiewicz, Szerszeń, Karlitzek, Jakubiszak, Gąsior, Majchrzak, Hawryluk (libero) oraz Siwczyk, Armoa, Janikowski, Cieślik, Ciunajtis (libero)

Najbardziej wartościowym graczem meczu został uznany Luke Perry z Warty. Końcowy wynik meczu to 3:1 dla Aluron CMC Warty Zawiercie.