21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Decyzja zapadła! Aleksander Śliwka przechodzi do nowego klubu. Hit transferowy sezonu!

Decyzja zapadła! Aleksander Śliwka przechodzi do nowego klubu. Hit transferowy sezonu!

Aleksander Śliwka spędził kilka wspaniałych lat w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, ale o ostatnim sezonie najchętniej chciałby zapomnieć. Nie dość, że miał problemy zdrowotne, to jego zespół mocno rozczarował i zakończył sezon bez jakiegokolwiek trofeum (10. miejsce w PlusLidze, 1/8 Ligi Mistrzów, brak kwalifikacji do ćwierćfinału Pucharu Polski).

Aleksander Śliwka ma nowy klub. „Miło nam poinformować” Już jakiś czas temu stało się jasne, że reprezentant Polski zmieni klub. Potwierdziło się po zakończeniu sezonu. Wszystko wskazywało na to, że nowym klubem 29-latka będzie Suntory Sunbirds. W piątek japoński klub potwierdził pozyskanie przyjmującego. „Miło nam poinformować, że do zespołu dołącza Aleksander Śliwka, grający w ZAKSIE, zajmującej pierwsze miejsce w światowym rankingu” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Tam przytoczono również pierwsze słowa zawodnika po transferze. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tak dużego klubu, jak Suntory Sunbirds. Nie mogę się doczekać spotkania z zespołem, sztabem trenerskim, pracownikami klubu i kibicami. Chcę dać z siebie wszystko na boisku i poza nim, aby pomóc drużynie wygrywać. Do zobaczenia wkrótce! – powiedział Śliwka.

Aleksander Śliwka zawodnikiem Suntory Sunbirds. Rośnie nowa potęga? Ogłaszając transfer Polaka, klub potwierdził także pozyskanie rozgrywającego Ryo Shimokawy. Kilka dni wcześniej pozyskali Rana Takahashiego, innego świetnego przyjmującego i gwiazdę reprezentacji. Wraz ze Śliwką mogą stworzyć wyjątkowy duet.

Dla Aleksandra Śliwki jest to pierwszy w karierze zagraniczny klub. Poprzednie sześć sezonów spędził w ZAKSIE, wcześniej grał w: Asseco Resovii Rzeszów, Indykpolu Olsztyn oraz AZS-ie Politechnika Warszawska.