21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Łowienie ryb może być drogim hobby. Wędkarz ukarany mandatem na kilkaset złotych.

Łowienie ryb może być drogim hobby. Wędkarz ukarany mandatem na kilkaset złotych.

Na łowienie ryb nie wystarczą tylko wędka, kołowrotek, haczyki i zanęta – konieczne jest także posiadanie odpowiedniego pozwolenia. W większości przypadków wymagana jest karta wędkarska. Kilka tygodni temu policjanci z KMP w Szczecinie ukarali mandatem mężczyznę, który bez wymaganego pozwolenia łowił ryby na Kanale Cegielinka. Okazuje się, że należy przestrzegać również innych zasad, o czym przekonał się mężczyzna łowiący ryby w woj. wielkopolskim. O sprawie poinformowali .

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że pod koniec maja otrzymali zgłoszenie dotyczące asysty w związku z interwencją podjętą przez Społeczną Straż Rybacką na . Na miejsce skierowano pełniących wówczas służbę patrolową policjantów z Wydziału Prewencji. Jak informują, mieli uwagi do wędkującego amatorsko mężczyzny. Okazało się, że .

„Wiele uwagi przywiązuje się do zasad humanitaryzmu w odniesieniu do zwierząt. Najczęściej w takich sytuacjach kojarzymy zwierzęta domowe, takie jak psy i koty. Zdarza się jednak, że o zasadach tych zapominamy, gdy chodzi o… ryby” – informują mundurowi z KPP Wolsztyn. Dodali, że „konsekwencją takiego właśnie zachowania był w minioną niedzielę „. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany w wysokości .

O czym jeszcze należy pamiętać? Jak przypomina policja, osoba, która , podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, ponadto sąd może orzec przepadek przedmiotów które służyły do popełnienia przestępstwa oraz zasądzić nagrodę na rzecz uprawnionego do rybactwa.