21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Niesamowicie potężna superkomórka burzowa wybijała szyby gradem. Dostępne są fotografie.

Niesamowicie potężna superkomórka burzowa wybijała szyby gradem. Dostępne są fotografie.

W Polsce od dłuższego czasu występuje duże natężenie ekstremalnych sytuacji pogodowych. Niemal codziennie, w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o zniszczeniach, różne instytucje oraz organizacje informują o prognozowanych. Nawałnice nad Polską.

Nawalny deszcz, silny wiatr i intensywne gradobicia. Niedawno wspominaliśmy o sytuacji z Podkarpacia, gdzie gradziny były tak duże, a gradobicie tak intensywne, że domy po przejściu nawałnicy. Niemal codziennie w całej Polsce dochodzi do kolejnych zniszczeń, z różnych rejonów kraju docierają.

Jednym z województw, gdzie wczorajsze zawirowania pogody doprowadził do ogromu zniszczeń, jest Dolny Śląsk. Mieszkańcy wsi i okolic podzielili się opisami wydarzeń i zdjęciami, które ukazują skalę zajścia. Superkomórka w woj. dolnośląskim. Grad powybijał szyby w oknach. Niedzielny alert meteorologiczny dla Wrocławia i powiatów wrocławskiego, oławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego i milickiego był.

Wspomniany intensywny grad wystąpił pod Wrocławiem właśnie w niedzielę 30 czerwca. – Silna superkomórka burzowa przyniosła bardzo Gradziny osiągające i przekraczające średnicę 4 cm spowodowały uszkodzenia elewacji, a także na podstawie przesłanej dokumentacji: wybijały szyby w oknach — podali Polscy Łowcy Burz.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia dla całej Polski. Wiele doniesień wskazuje ostatnio nie tylko na powstawanie superkomórek, ale i — komórki burzowe, w tym superkomórki łączą się w zwarte układy i niosą jeszcze większe zniszczenia. Warto śledzić i sprawdzać, gdzie jest burza i jakie są prognozy na powstanie groźnych zjawisk, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

*** Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. *** i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!