21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Obniżki cen ropy naftowej, a jakie będą ceny paliw na stacjach benzynowych? „Spodziewane rozczarowanie z powodu skali obniżek”

Obniżki cen ropy naftowej, a jakie będą ceny paliw na stacjach benzynowych? "Spodziewane rozczarowanie z powodu skali obniżek"

Analitycy e-petrol.pl zwrócili uwagę, że na początku czerwca tankowanie kosztuje mniej niż przed tygodniem, bo ceny na stacjach nadal spadają, ale „Na przestrzeni ostatnich kilku dni, za którego litr płaci się przeciętnie 6,49 zł. Po obniżce wynoszącej 3 gr, dotyczącej benzyny 95-oktanowej i autogazu, Pb95 kosztuje tyle samo co diesel, a LPG – 2,72 zł/l” – wynika z danych e-petrol.pl.

Analitycy wskazali, że aktualnie, tam litr oferowany jest w sprzedaży detalicznej odpowiednio po 6,37 i 6,38 zł. Natomiast autogaz z ceną 2,57 zł/l kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim. „Na Kujawach i Pomorzu aktualnie najwięcej płaci się za litr Pb95 – 6,56 zł/l. – w tej części kraju ich litr kosztuje średnio 6,58 i 2,81 zł” – poinformowali analitycy.

Jednocześnie spadki cen paliw pośrednio są związane z ostatnimi ruchami na notowaniach. Przypomnijmy, że surowiec na międzynarodowych giełdach zaczął taniec z uwagi na zapowiedź kartelu OPEC+, zrzeszającego największych producentów ropy, którzy postanowili zwiększyć wydobycie.