21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Piłkarz Legii zdradza tajemnice życia w Polsce: „Bywa trudno”

Piłkarz Legii zdradza tajemnice życia w Polsce: "Bywa trudno"

Ryoya Morishita został wypożyczony na rok do Legii Warszawa z Nagoyi Grampus, z którą w 2021 roku wygrał Puchar Ligi Japońskiej. Morishita gra na pozycji lewego obrońcy, ale może także występować na prawej obronie lub jako wahadłowy. W sezonie 2023/2024 rozegrał dla Legii 15 meczów, w których nie zdobył bramki ani asysty.

Po zakończonym sezonie Morishita udzielił wywiadu japońskiemu portalowi at-s.com, w którym ocenił swój pobyt w Polsce. Powiedział, że połowę meczów rozegrał w podstawowym składzie, grając na lewej i prawej stronie boiska. Wyraził swoje rozczarowanie trzecim miejscem drużyny. Mimo że pokazał swoje mocne strony, takie jak przygotowanie fizyczne i bieganie po boisku, nie widać tego w statystykach. Zapowiedział poprawę swojej gry i podkreślił, że chce wykorzystać okazję, aby pokazać się w ataku, zdobywając bramki i notując asysty.

Scharakteryzował ekstraklasę

Morishita opowiedział również o ekstraklasie, nazywając ją bardzo fizyczną i kontaktową ligą. Porównał ją do niemieckiej, ale zauważył wyższy poziom tamtejszej ligi. Jego zdaniem, szybkość i przyspieszenie japońskich zawodników podnoszą standard gry w Polsce.

Życie w Polsce

Chociaż nie jest łatwo grać na boiskach ekstraklasy, Morishita jest zachwycony życiem w Polsce. Opisał, że kultura jest dla niego podobna do tej japońskiej, a zasady dotyczące punktualności również. Jego żona czasami gotuje tradycyjne japońskie dania, co przypomina mu o rodzinnych stronach. Japońskie elementy kultury, takie jak ramen, herbata czy anime, rozwijają się również w Polsce. Dostrzega, że jest szanowany przez ludzi, a zespół, w którym gra, jest znany w mieście. Jego celem na przyszłość jest gra w Bundeslidze lub w innej prestiżowej lidze.

Umowa Ryoya Morishity z Legią Warszawa obowiązuje do końca grudnia 2024 roku.