21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Premiera iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia – data premiery i szczegóły aktualizacji

Premiera iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia - data premiery i szczegóły aktualizacji

to nowe systemy operacyjne, które zaprezentowało w trakcie . Kiedy zostanie udostępniona aktualizacja do nowych wersji oprogramowania? Ma to nastąpić jesienią i spodziewajmy się, że uaktualnienia trafią w ręce wszystkich użytkowników .

iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia wprowadzają liczne nowości. Apple w nowych systemach operacyjnych wprowadziło wiele nowych funkcji. Użytkownicy iPhone’ów z iOS 18 otrzymają . Na przykład poprzez nowe opcje obejmujące rozmieszczanie ikon czy obsługę ciemnego motywu. Następnie mamy sposobność . Natomiast w aplikacji Wiadomości pojawi się długo wyczekiwane , a dla fanów mobilnej rozgrywki przygotowano .

W przypadku iPadOS 18 najważniejszą nowością wydaje się być aplikacja… , na którą Apple właścicielom iPadow kazało czekać latami.

macOS Sequoia dla Maców wprowadza funkcję , która pozwoli wyświetlać zawartość ekranu telefonu na komputerze oraz nowe narzędzia z zakresu produktywności.

Wszystkie wymienione systemy dostaną również , nową aplikację Zdjęcia, odświeżoną wersję przeglądarki Safari, przeprojektowane ustawienia systemowe i aplikację Passwords. Apple pokazało także watchOS 11, tvOS 18 i visionOS 2.

W trakcie WWDC24 nie zabrakło również prezentacji systemów operacyjnych . To ostatnie urządzenie od lipca będzie dostępne w sprzedaży w wybranych krajach Europy. Na liście nie ma jednak Polski.

Pewne nowości otrzymają również właściciele słuchawek . Wśród nich jest izolacja dźwięku czy rozpoznawanie kiwania głową dla (dla modelu Pro 2). Warto także wspomnieć o wsparciu dla dźwięku przestrzennego w grach (dla AirPods Pro obu generacji, 3 i Max).

Które urządzenia dostaną iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia?

Aktualizacja do nowych systemów operacyjnych trafi na następujące urządzenia:

  1. W przypadku watchOS 11 aktualizacja zostanie udostępniona dla Apple Watch series 6, SE 2 i nowszych zegarków.
  2. tvOS 18 trafi na wszystkie modele Apple TV od 2015 r., a visionOS 2 to darmowe uaktualnienie dla gogli Vision Pro.