21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Przełomowa decyzja w sprawie Marciniaka: Niemcy zaskakują swoim podejściem. „To byłby kompletnie absurdalne”

Przełomowa decyzja w sprawie Marciniaka: Niemcy zaskakują swoim podejściem. "To byłby kompletnie absurdalne"

W piątek rozpoczyna się piłkarskie Euro, a meczem otwarcia będzie starcie Niemców ze Szkocją w Monachium. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie sędzią tego meczu.

Na początku roku sugerowano, że na dobrej drodze do tego jest , chociaż jego notowania mogły spaść po majowym rewanżu półfinału Ligi Mistrzów na Estadio Santiago Bernabeu. Niemcy zmieniają nastawienie ws. Marciniaka.

Marciniak zebrał sporo krytyki w Niemczech, kiedy zdecydował o przerwaniu jednej z ostatnich akcji. Wówczas on i jego asystenci dostrzegli pozycję spaloną u jednego z Bawarczyków. Piłka znalazła się w siatce, więc Bayern poczuł się okradziony z bramki na dogrywkę.

Marciniak nie potrzebował analizy do podjęcia decyzji. Zdaniem ekspertów Marciniak mógł w tej sytuacji popełnić błąd, dlatego jego decyzję uznano za kontrowersyjną.

Rafał Rostkowski, były sędzia międzynarodowy, ujawnił, że nastroje u Niemców zaczynają się zmieniać, co jest dobrą wiadomością.

Nawet wysoko postawione osoby w niemieckiej piłce nie mają nic przeciwko temu, by Marciniak sędziował jakikolwiek mecz gospodarzy, a może nawet mecz otwarcia turnieju.

Za Marciniakiem wstawił się m.in. Lukas Podolski. „Każdy popełnia błędy. Czasami trzeba stać za kimś, bronić go, a nie wystraszyć się, że jest mecz otwarcia, miał sędziować i coś się wydarzyło, więc nie. Nie mam takiego podejścia, trzeba być twardym” – skomentował gracz Górnika Zabrze, który wciąż ma uznanie w Niemczech za swoje dokonania dla reprezentacji.

Słowa Podolskiego mogły wpłynąć na Niemców, ale zdaniem Rostkowskiego jest kilka innych powodów, dla których zmienia się nastawienie do.

VAR i tak zaleciłby odgwizdanie pozycji spalonej w. Reakcja zespołu sędziowskiego na boisku była wówczas zbyt szybka, co wykluczyło interwencję VAR. Oprocz tego grono sędziów na najwyższym poziomie jest dość wąskie, a UEFA nie chce ryzykować wyznaczenia niskich standardów pracy sędziowskiej na turnieju w meczu otwarcia.

„Gdyby zostało to oficjalnie potwierdzone, nie byłbym wcale zdziwiony, bo od początku mówiłem i pisałem, że ocena pozycji zawodnika Bayernu przez Tomasza Listkiewicza merytorycznie była raczej słuszna, ale sygnalizacja chorągiewką była zbyt wczesna z uwagi na obecność systemu VAR.” – stwierdził Rostkowski.

„UEFA ma dosyć wąskie grono sędziów gotowych do prowadzenia meczów o najwyższą stawkę, a spotkania reprezentacji Niemiec, chociażby ze względu na rolę gospodarza, z pewnością będą niezwykle ważne dla turnieju, czyli również dla UEFA.” – dodał Rostkowski.

Mecz Niemcy – Szkocja w piątek o godzinie 21:00. Nazwisko sędziego powinniśmy poznać w środę. UEFA przyzwyczaiła do tego, że ujawnia nominacje dla arbitrow na dany mecz dwa dni wcześniej.