21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Putin w zagubieniu: trudności z zejściem ze sceny. Całość zarejestrowana

Putin w zagubieniu: trudności z zejściem ze sceny. Całość zarejestrowana

Minęły weekend to czas zakończenia kilkudniowego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego (SPIEF) w Petersburgu, corocznego głównego wydarzenia biznesowego w Rosji, które odbywa się od 1997 roku.

Forum, znane niegdyś jako „rosyjskie Davos”, przyciągało liczne czołowe postaci biznesu, inwestorów oraz polityków z Zachodu, włączając w to Angelę Merkel, Emmanuela Macrona, sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa oraz zmarłego już premiera Japonii Shinzo Abe.

Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku, SPIEF straciło na znaczeniu, stając się jedynie cieniem swoich poprzednich edycji. W obliczu dyplomatycznej i gospodarczej izolacji ze strony zachodnich sojuszników Kijowa, lista uczestników forum odzwierciedla obecny zwrot Kremla w kierunku Azji i Afryki.

Obecnie najwyższymi rangą gośćmi na forum są prezydenci Boliwii i Zimbabwe, a także minister spraw zagranicznych Węgier.

Podczas forum głos zabrał również Władimir Putin. Jego wystąpienie oraz zachowanie po zakończeniu przyciągnęło dużą uwagę. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Putin, mocno zdezorientowany, nie wie, w którą stronę ma zejść ze sceny. Wyraźnie ma problem i czeka na instrukcje od organizatorów.