20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Śląsk przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Ostatnia decyzja w sprawie gwiazdy klubu. „Jest dla nas bardzo ważny”

Śląsk przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Ostatnia decyzja w sprawie gwiazdy klubu. "Jest dla nas bardzo ważny"

Wicemistrzostwo Śląska Wrocław to wynik, którego przed sezonem nikt się nie spodziewał. Jacek Magiera przywrócił klubowi ze stolicy Dolnego Śląska wielkość i sprawił, że we Wrocławiu po trzech latach ponownie zagoszczą europejskie puchary.

Klub rozpoczął już ofensywę transferową. Śląsk się zbroi. Wrocławianie dokonują wzmocnień. W klubie pojawili się już dwaj nowi zawodnicy. To Serafin Szota i Simon Schierack. Pierwszy ma wzmocnić rywalizację w defensywie, drugi w środku pola.

Z wypożyczenia ze Stali Rzeszów wraca inny pomocnik Adrian Bukowski. Po rocznym pobycie w Stali Mielec do Śląska wrócił także Łukasz Gerstenstein. To nie koniec dobrych wieści dla kibiców Śląska.

Potwierdziły się informacje. Klub zdecydował się wykupić bułgarskiego stopera Simeona Petrowa. Defensor, który wiosną był wypożyczony do wrocławskiego zespołu, podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

We Wrocławiu przyszłości nie mają już za to Alen Mustafici, Cameron Borthwick-Jackson i Lewuis Pena. O całej trójce wypowiedział się dyrektor sportowy klubu David Balda. Czech był gościem czwartkowego spotkania na portalu X. Podczas dyskusji poruszony został także temat Nahuela Leivy.

Hiszpan z argentyńskim rodowodem był kluczową postacią Śląska w minionym sezonie. Zdobył aż dziewięć goli i zanotował dwie asysty. W czwartek w izraelskich mediach pojawiła się informacja jakoby Maccabi Hajfa było zainteresowane sprowadzeniem zawodnika.

Wygląda jednak na to, że kibice Śląska mogą spać spokojnie. Tak wynika ze słów Baldy wypowiedzianych podczas wspomnianego spotkania. „Oferta za Nahuela z Maccabi była niska. Nie było nawet o czym gadać. Nie chcemy go sprzedawać za takie pieniądze. Kochamy go i chcemy, żeby z nami został. Podejmiemy rozmowy tylko wtedy kiedy przyjdzie oferta na kilka milionów euro” – powiedział czeski działacz.

Balda swoje stanowisko powtórzył także w sobotę. „Krótko i na temat Nahuela, rozmawialiśmy dzisiaj na poziomie klubu, ja i DS Maccabi, powiedziałem nasze stanowisko, że Nahuela kochamy i chcemy, aby został. Dla Maccabi transfer jest poza ich możliwościami, uważam, że temat jest zakończony” – skwitował.

Warto dodać, że w Śląsku nowych kontraktów nie podpiszą Mateusz Górski i Daniel Łukasik. Z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa wróci Kacper Trelowski. Według informacji zawodnikiem wicemistrzów Polski może wkrótce zostać Tomasz Loska.

Wrocławianie sondują także sprowadzenie napastnika. Jak dowiedział się kandydatem jest Junior Eyamba. Śląsk Wrocław wróci do treningów 17 czerwca. Zawodnicy udadzą się na krótkie zgrupowanie do Karpacza, a następnie – najprawdopodobniej – do Austrii.

To informacje, które na ostatniej w tym sezonie konferencji prasowej przekazał trener WKS-u Jacek Magiera.