20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Tak, tak, tak! Oto aktualna klasyfikacja Ligi Narodów po triumfie reprezentacji Polski

Tak, tak, tak! Oto aktualna klasyfikacja Ligi Narodów po triumfie reprezentacji Polski

Polscy siatkarze przebywają aktualnie w japońskiej Fukuoce, gdzie grają w drugim turnieju Ligi Narodów. Na start zawodów wygrali we wtorek 3:1 z Bułgarią, w czwartek nie mieli większych problemów z reprezentacją Turcji i zwyciężyli 3:0. We wczesne piątkowe popołudnie równie gładko uporali się z gospodarzami turnieju, czyli reprezentacją Japonii, którą pokonali 3:0 (25:17, 25:15: 25:20).

Polska ponownie pierwsza w tabeli Ligi Narodów. Jak było po meczu z Turcją, tak i po spotkaniu z Japonią reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów i jest coraz bliżej zapewnienia sobie udziału w fazie finałowej tych rozgrywek. Polacy mają 18 punktów w tabeli i wyprzedzili Słoweńców, którzy w piątkowe przedpołudnie wygrali 3:2 z Brazylią. Słowenia ma 15 punktów, ale ma przy tym jeden mecz rozegrany mniej od naszych. Pozostają też jedyną niepokonaną drużyną w bieżącej edycji Ligi Narodów.

Reprezentację Polski w piątkowe popołudnie mogą wyprzedzić jeszcze Włosi. Żeby tak się stało, to mistrzowie świata muszą za trzy punkty pokonać Kubę. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Z kolei Słoweńcy w sobotę zagrają z Japonią.

Tabela Ligi Narodów po meczu Polska – Japonia:

W ostatnim meczu siatkarskiej Ligi Narodów w Fukuoce polscy siatkarze w sobotę 8 czerwca o 8:30 zagrają z Brazylią. Relację tekstową z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.