23 grudnia, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Wybór saturatora do wody gazowanej – nie tylko Soda Stream

Wybór saturatora do wody gazowanej - nie tylko Soda Stream

Dlaczego domowe saturatory do wody znów są popularne?

Saturatory do wody po raz pierwszy pojawiły się w XVIII wieku, a upowszechniła się niewiele później. Już od 1850 roku można było spotkać stoiska z saturatorami wody w Europie i Ameryce Północnej, głównie w aptekach i miejscach publicznych. Polakom urządzenia te kojarzą się z kiedy to napoje z saturatorów rozlewano do szklanek z grubego szkła. Gdy nadeszły w Polsce zmiany ustrojowe, do przeszłości odeszły też wózki na dwóch kółkach z zabudowaną skrzynią i kranikiem do dozowania wody. W wielkim stylu powróciły one właśnie teraz.

Z czego wynika dzisiaj popularność domowych saturatorów do wody gazowanej?

Co sprawia, że mając w sklepach dostęp do wód mineralnych i źródlanych tylu producentów, wracamy do korzeni i wybieramy saturatory? Przede wszystkim, .

Czy domowy saturator do wody opłaca się?

Zakup saturatora to inwestycja na wiele lat, która przynosi korzyści finansowe oraz zdrowotne. Początkowy nakład finansowy nie jest zaporowy, trzeba jednak mieć na uwadze (wymiana nabojów, syropów). – zarówno na zakupie wody, jak i gospodarowaniu odpadami. Producenci saturatorów podają, że po przeliczeniu wszystkich kosztów, .

Na co zwrócić uwagę przy zakupie saturatora do wody?

Wybierając saturator, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pomogą nam wybrać najlepszy model dostosowany do naszych potrzeb:

  • Rodzaj saturatora
  • Funkcje dodatkowe
  • Wygląd i trwałość
  • Koszt eksploatacji

Nie tylko Soda Stream. Jaki wybrać domowy saturator do wody?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli saturatorów, z których warto wyróżnić kilka najpopularniejszych marek:

  1. Soda Stream
  2. Water Fizz
  3. Aarke

Ile kosztuje domowy saturator do wody?

Koszt zakupu saturatora to jedna kwestia, ale warto również zwrócić uwagę na koszty eksploatacji, takie jak naboje z i syropy smakowe. Te drugie nie są oczywiście obligatoryjne, ale wiele osób korzysta z nich przy okazji, aby robić domowe napoje gazowe podobne do popularnych sklepowych pozycji czy herbaty smakowe. Jeden nabój wystarcza na gazowanie od 60 do 80 litrów wody. Można również rozważyć i samodzielne nabijanie wkładów do saturatora, co jest jeszcze bardziej opłacalne. Syropy do saturatorów to dodatkowy koszt, jeśli chcemy cieszyć się smakowymi napojami. Cena syropów wynosi , która wystarcza na przygotowanie kilku litrów napoju.