20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

35 lat fenomenalnych sukcesów tenisistki Igi Świątek – zobacz, czego dokonała!

35 lat fenomenalnych sukcesów tenisistki Igi Świątek - zobacz, czego dokonała!

To był bardzo, ale to bardzo jednostronny mecz. Iga Świątek (1. ) grała niemalże perfekcyjny tenis, wszystko działało u niej bez zarzutu, podczas gdy Marketa Vondrousova (6. ) nie mogła znaleźć żadnej odpowiedzi, ani złapać właściwego rytmu. Polska tenisistka rozbiła Czeszkę w dwóch setach 6:0, 6:2 i pewnym krokiem zameldowała się w półfinale Rolanda Garrosa.

Jak to bywa po meczach Igi Świątek, tak i tym razem profil OptaAce przygotował kilka statystyk dotyczących wyczynów Polki. Świątek wygrała 33 z 35 pierwszych meczów rozegranych na . Więcej, bo 34 na 35 wygrała tylko Chris Evert, która siedmiokrotnie wygrywała ten turniej. „Niepowstrzymana” – podkreśla OptaAce. Świątek jest pierwszą tenisistką, która jako światowy numer jeden zagra w trzecim kolejnym półfinale RG od czasu Martiny Hingis w latach 1997-2001. Szwajcarka dwukrotnie wygrywała te zawody. „Liderka” – tak ten wyczyn podsumowują statystycy.

Iga Świątek wygrała 94,3 proc. meczów na Roland Garros. To trzeci wynik w historii! Lepszą średnią ma tylko Margaret Court, która wygrała 95,5 proc. meczów podczas (21-1) i 95,2 proc. w Paryżu (20-1). Te liczby dotyczą ery open w tenisie, która rozpoczęła się w 1968 roku. W czwartej rundzie i ćwierćfinale Świątek straciła Łącznie zaledwie dwa gemy. To najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym od czasu Martiny Navratilovej, którą na tych samach etapach straciła dwa gemy podczas w 1989 roku. „Co?!” – pyta z niedowierzaniem OptaAce.

Iga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa zagra z Coco Gauff. Coco Gauff (3. WTA) w ćwierćfinale wygrała z Ons Jabeur (9. WTA) 4:6, 6:2, 6:3. Będzie to dwunaste starcie Igi Świątek z amerykańską tenisistką. Bilans? 10:1 dla Polki! To spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 6 czerwca. Relację tekstową z tego meczu będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.