20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Decyzja o losie Centralnego Portu Komunikacyjnego już wkrótce. Rząd planuje wprowadzenie wielu zmian

Decyzja o losie Centralnego Portu Komunikacyjnego już wkrótce. Rząd planuje wprowadzenie wielu zmian

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, od ubiegłorocznych, jesiennych wyborów parlamentarnych rząd Donalda Tuska Temat ten jest także ciągle zrzucany z agendy sejmowej komisji infrastruktury, co następuje na prośbę wiceministra i pełnomocnika ds. projektu Macieja Laska.

Jednak po siedmiu miesiącach taki stan Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennik wynika, że w ostatnim tygodniu czerwca ma zostać przedstawiony plan, zawierający szereg zmian, jakie rząd przygotował dla idei CPK.

Już wcześniej pojawiały się głosy wśród przedstawicieli obozu rządzącego, w tym m.in. wspomnianego wiceministra infrastruktury, że bliższa gabinetowi Donalda Tuska ma być Zdaniem gazety rząd ma Nie wiadomo jednak, co z dodatkowymi inwestycjami.

Choć o jednej z możliwości w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wspomniała posłanka partii Razem Paulina Matysiak, która powiedziała, że Inną z nowości ma być Takiego ruchu politycy obozu rządzącego nie wykluczali jeszcze w czasie kampanii wyborczej.

Miał on jednak nastąpić po Jednocześnie. To może oznaczać, że ministrowie rządu Donalda Tuska zdecydują się na . Trudno jednak wskazać kierunek takiej zmiany, czy dotknie ona głównie lotniska, czy pomysłodawcy będą chcieli wyróżnić i podkreślić większą wagę inwestycji w kolei.

Ponadto ostatniego w słowa w walce o poparcie dla lotniska w Baranowie nie powiedziała strona społeczna. w piątek 28 czerwca planuje pierwsze wydarzenie, w czasie którego będą , mającym na celu zobowiązanie polityków do budowy portu lotniczego oraz szybkich kolei.

Plan organizacji zakłada Tych miałoby być 12, a jedna z nich miałaby przebiegać przez miejsce wspomnianego wydarzenia, czyli Giżycko, łącząc tym samym szybką koleją Mazury z największymi miastami w Polsce.