20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Domy na zamówienie dostępne online cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących, w tym również wśród Polaków.

Domy na zamówienie dostępne online cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących, w tym również wśród Polaków.

Rynek budownictwa modułowego w Chinach jest wart 15,45 miliarda dolarów (dane za 2022 rok) – wynika z raportu “China Modular Construction Market Share” opublikowanego przez Fortune Business Insights.

“Szacujemy, że udział w globalnym rynku budownictwa modułowego w Chinach będzie rósł w znacznym tempie w okresie między 2024 a 2030 r. – czytamy w raporcie.

Chińczycy sprzedają prefabrykowane domy na platformach e-commerce. Z ogłoszeń wynika, że dostarczają je pod wskazany adres, na wszystkie kontynenty. Zapewniają, że klient otrzymuje wszystko – od drzwi, kranów i instalacji wodno-kanalizacyjnej po okna, podłogi i przewody elektryczne.

Ważna jest łatwość ich montażu. Wiele modeli zaprojektowano tak, aby można je było szybko złożyć, niektóre w ciągu kilku godzin lub dni. Najmniejszy i najprostszy z nich – Tiny Home Kit – potrzebuje na złożenie zaledwie kilkunastu minut. Najtańsze modele kosztują niewiele ponad 5 tys. euro.

Posiadają miniaturową sypialnię, kuchnię z kanapą i łazienkę z prysznicem. Ich instalacja i montaż zazwyczaj spada na kupującego.

Dysponujący większym budżetem mogą zapłacić za bardziej zaawansowane technologicznie opcje, zwane kapsułami kosmicznymi. np. okna z podwójnymi szybami i izolacje w suficie i podłodze.

Jeden z projektów (NAYAB) na prawie 70 metrach kwadratowych mieści trzy sypialnie, kuchnię i w pełni wyposażoną łazienkę. Całość uzupełnia klimatyzacja i podgrzewacz wody.

Z opisu domu dowiadujemy się, że model wytrzymuje silny wiatr, a nawet i trzęsienie ziemi. Są też modele o powierzchni 36 metrów kwadratowych, które można konfigurować zgodnie z potrzebami użytkownika – zmieniać wielkość pomieszczeń a nawet kształt domu.

Jak zapewniają chińscy producenci, z punktu widzenia ochrony środowiska modułowe domy są projektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. To zwiększa ich atrakcyjność, zwłaszcza dla osób zainteresowanych wpływem budownictwa na środowisko.

„Wysokie wykorzystanie zaawansowanych technologii stwarza szerokie możliwości wzrostu dla chińskiego rynku” (domów modułowych – red.) – czytamy w raporcie.

Eksperci zapewniają, że popularność domów modułowych będzie rosła. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie według Census Bureau, rządowej agencji wchodzącej w skład Departamentu Handlu, ich sprzedaż zwiększyła się o 7 proc. r/r.

Chętnych na nie przybywa też w Polsce – informuje portal propertynews.pl.

“Szybkość realizacji, wysoka jakość wykonania, doskonała izolacja termiczna i akustyczna to czynniki przyciągające zarówno inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów” – dowiadujemy się z portalu.