21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Atak w mieście na Ukrainie: dramatyczne nagranie momentu eksplozji_bomby.

Atak w mieście na Ukrainie: dramatyczne nagranie momentu eksplozji_bomby.

W sobotę Rosjanie zaatakowali Charków. Wykorzystali przy tym kierowane bomby lotnicze. Przedstawiciel lokalnych władz poinformował, że rosyjskie pociski trafiły jedynie w cele cywilne: domy, sklepy i przystanki komunikacji miejskiej.

Ukraina. Kobieta szła przez miasto, nagle spadła bomba

W sieci pojawiło się nagranie Wskutek zginęły trzy osoby. 52 osoby zostały ranne, w tym dzieci. Stan czterech z nich jest ciężki. „Ten rosyjski terror bomb kierowanych musi zostać i może zostać zatrzymany” – napisał Wołodymyr Zełenski.

„The Telegraph” opublikował wideo, na którym widać moment rosyjskiego ataku. Nagranie pochodzi z kamer monitoringu. Widać na nim idącą przez miasto kobietę. Niedługo później niedaleko przed nią spada bomba. Widać silną eksplozję, która zrywa znaki drogowe i banery reklamowe. Kobieta osłania się przed odłamkami. Można to zobaczyć poniżej (ok. 0:18). Uwaga! Materiał może być nieodpowiedni dla niektórych osób.

Blisko 2,5 tys. bomb w kierunku Ukrainy. Apel Zełenskiego

Tylko w Rosja wystrzeliła w kierunku Ukrainy ponad 2,4 tys. kierowanych bomb lotniczych, z czego około 700 na Charków, drugie co do wielkości ukraińskie miasto. Takie dane podał Wołodymyr Zełenski, który zaapelował po kolejny do państw zachodnich o jak najszybsze dostawy obiecanej pomocy militarnej.

„Ukraina potrzebuje niezbędnej broni i zasobów, by niszczyć maszyny niosące bomby, w szczególności rosyjskie bombowce. Jestem wdzięczny naszym sojusznikom, Stanom Zjednoczonym za decyzje, które pomogły ustabilizować sytuację w regionie Charkowa. Trzeba nadal podejmować takie decyzje. Uchrońcie nasze miasta i naszą ludność od rosyjskich bomb” – podkreślił ukraiński prezydent.