21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Donald Trump skazany. Stanowisko jednogłośnie przyjęte.

Donald Trump skazany. Stanowisko jednogłośnie przyjęte.

Ubiegający się o ponowny wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump został przez ławę przysięgłych uznany za winnego stawianych mu zarzutów. Chodziło o jego działania z 2016 roku, poprzez które dążył do ukrycia informacji o zapłaceniu aktorce porno Stormy Daniels 130 tys. dolarów w zamian za jej milczenie o ich romansie. Wśród 34 zarzutów najpoważniejszy dotyczył zaksięgowania wspomnianej kwoty jako wynagrodzenie dla prawnika. Trump mówi o „hanie” i obwinia Bidena.

Tym samym Donald Trump został pierwszym w historii swojego kraju prezydentem, którego skazano w sprawie karnej. On sam uważa, że decyzja przysięgłych jest haniebna. – Mieliliśmy do czynienia z ustawionym, nieuczciwym procesem. Prawdziwy wyrok zostanie wydany 5 listopada przez ludzi – mówił po wyjściu z sali sądowej. Odwoływał się oczywiście do zaplanowanych na jesień wyborów prezydenckich. – Za tym wszystkim stoi administracja Bidena, która chce zniszczyć swojego politycznego przeciwnika. Wszyscy wiedzą, co się tu wydarzyło. Mamy wspieranego przez Sorosa prokuratora i cała ta sprawa… nie zrobiliśmy nic złego. Jestem bardzo niewinnym człowiekiem – komentował w swoim stylu Trump. – Będziemy dalej walczyć, nie poddamy się – zapewniał dziennikarzy.

Jaka kara może czekać Trumpa i co z jego startem w wyborach? Teraz niełatwe zadanie czeka sędziego Juana Merchana, który musi zdecydować o karze dla Donalda Trumpa. Jak zapowiedział, opinia publiczna pozna jego rozstrzygnięcie 11 lipca na osobnej rozprawie. Co istotne, nastąpi to zaledwie 4 dni przed konwencją Partii Republikańskiej, podczas której ma nastąpić oficjalne ogłoszenie jej kandydata w wyborach prezydenckich. Za przypisane politykowi czyny grozi mu nawet do czterech lat więzienia.