20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Juventus ustalił plan dotyczący bramkarzy – Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Jest zaniepokojony.

Juventus ustalił plan dotyczący bramkarzy - Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Jest zaniepokojony.

Od odejścia Wojciecha Szczęsnego z Juventusu na rzecz sprowadzenia włoskiego bramkarza, stało się już pewnego rodzaju powtarzalnym schematem, podobnie jak z Robertem Lewandowskim w Realu Madryt w przeszłości. Co roku pojawiają się spekulacje, ale nigdy nie dochodzi do finalizacji transferu. Szczęsny miał być zastępowany co najmniej pięć razy, a mimo to nadal stoi między słupkami „Starej Damy”, jak mówią na niego Włosi.

Juventus chce w tym czasie stworzyć duet włoskich bramkarzy. Jeśli najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski nigdy nie trafił do Realu, tym razem wiele wskazuje na to, że Szczęsnego faktycznie mogą sprzedać. Co najmniej taki scenariusz jest brany pod uwagę przez kierownictwo Juventusu, jak donoszą włoskie media.

Oficjalny profil Juventusu na Twitterze poinformował, że według dziennikarza Gianluci di Marzio, Juventus zdecydował, że w przyszłym sezonie ich duetem bramkarskim będą Michele Di Gregorio i Mattia Perin. Pierwszy z nich obecnie broni w barwach Monzy, gdzie miał bardzo udany sezon, notując aż 78% skuteczności interwencji, co było trzecim wynikiem w czołowych pięciu ligach europejskich.

  • Juventus jest już blisko podpisania umowy z 26-latkiem.
  • Mattia Perin był w tym sezonie zmiennikiem Szczęsnego i będzie pełnić tę samą rolę dla Di Gregorio.

Thiago Motta, nowy trener Juventusu, preferuje włoskiego bramkarza ze względu na doskonałą grę nogami. Choć Szczęsny poprawił tę cechę znacząco w ostatnich latach, to nadal nie jest uznawany za jednego z najlepszych w tej kwestii na świecie.

Motta pokazał już w przypadku Bologny, jak ważna jest dla niego umiejętność grać nogami. Juventus chętnie sprzedałby polskiego bramkarza, aby nie musieć zmuszać nikogo do siedzenia na ławce rezerwowych. Wysoka pensja również odgrywa tu ważną rolę, ale właśnie z tego powodu Szczęsnemu nie zaleca się spieszenia z odejściem.

  1. Jeśli Polak nie wyrazi chęci gry w roli rezerwowego, będzie musiał rozważyć znalezienie nowego klubu.