20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Michniewicz pragnął powołać polskiego piłkarza do kadry, ale on boryka się z problemami z czwartoligowym klubem.

Michniewicz pragnął powołać polskiego piłkarza do kadry, ale on boryka się z problemami z czwartoligowym klubem.

Patryk Klimala jeszcze dwa lata temu był kandydatem do gry w . – . Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Patryk Klimala zawodzi w Śląsku Wrocław. Fatalne w skutkach pudło Na początku zeszłego roku napastnik przeszedł z New York Red Bulls do Hapoelu Beer Szewa. Ten ruch okazał się pomyłką (cztery gole i jedna asysta w 23 meczach), . – . W styczniu związał się ze , gdzie na razie zawodzi. W 11 meczach nie strzelił żadnego gola, , być może nawet na wagę mistrzostwa Polski (Śląsk przegrał tytuł za sprawą gorszego bilansu bezpośrednich spotkań z ). Patryk Klimala rozczarował w sparingu z czwartoligowcem.

„Zmierza to w tym kierunku” Sytuacja 25-latka jest bardzo trudna. I wygląda na to, że trener miał ku temu powody. Napastnik kompletnie rozczarował w meczu towarzyskim Śląska z KS Rokita Brzeg Dolny (0:4). – Ten sparing przelał czarę goryczy. Słyszałem od obserwatorów tego sparingu, że Klimala na tle czwartoligowca wyglądał po koszmarnie. Dawał się wyprzedzać, nie wygrywał pojedynków – powiedział dziennikarz Krzysztof Marciniak na kanale na YouTube.

Coraz więcej wskazuje na to, że Klimala szybko pozegna się ze Śląskiem. – Z tego, co słyszę z Wrocławia, zmierza to w kierunku rozwiązania kontraktu. Klimala może dostać 1/3, może połowę tego kontraktu, co ma do końca i poszuka klubu za granicą. Kusi go kierunek amerykański, chciałby tam wrócić – dodał. Kontrakt napastnika obowiązuje do 30 czerwca 2027 r.

Zanim Patryk Klimala dołączył do New York Red Bulls, występował w Celticu (2020-2021), Jagiellonii Białystok (2016-2020) oraz Wigrach Suwałki (wypożyczenie na sezon 2017/18).