20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Niezwykła historia: Najbardziej wpływowa kobieta w świecie futbolu. „Przytyłam 24 kg z powodu stresu”

Niezwykła historia: Najbardziej wpływowa kobieta w świecie futbolu. "Przytyłam 24 kg z powodu stresu"

Kylian Mbappe szkicuje to tak: z ojcem – trenerem dzieci w AS Bondy – zawsze rozmawiał niemal wyłącznie o piłce nożnej, rozprawiali godzinami o bieżączce, ale pochylali się też na historią mundiali i co środę zasiadali do Ligi Mistrzów, za to z matką rozmawiał o wszystkim, doradzał się nawet w kwestii dziewczyn, pamięta długie podróże samochodem, podczas których zaznajamiała go z francuskimi hitami lat 80. i opowiadała historię tamtych zespołów.

Ojciec odpowiadał za wychowanie piłkarskie, matka za wychowanie w ogóle. Gdy ojciec pękał z dumy, matka nie mogła przestać się martwić. Kylian miał 17 lat, strzelił 15 goli w 29 meczach ligowych dla Monaco i kolejnych sześć w dziewięciu meczach Ligi Mistrzów. PSG obiecało zapłacić za niego 180 mln euro.

Sława spadła na niego z dnia na dzień. Nagle był wszędzie. Stał się Justinem Bieberem. Przerażało mnie to. Między dwoma meczami z Manchesterem City, na przełomie lutego i marca 2017 r. a jego odejściem do PSG w czerwcu przytyłam 24 kg. To był stres. Żaden człowiek nie jest przygotowany na coś takiego – opowiadała w „Le Parisien”. Wtedy pierwszy raz poczuła, że nie kontroluje sytuacji.

  1. Na początku jeszcze naiwnie próbowała z tym walczyć
  2. więc zdarzało jej się pisać do dziennikarzy zapełniających historiami o Kylianie całe kolumny, że „przecież nie wynalazł szczepionki przeciwko wściekliźnie ani nie jest Abbe Pierrem [księdzem, który poświęcił swoje życie pomocy najuboższym – red.], żeby poświęcać mu tyle uwagi”.

Ale z każdym kolejnym miesiącem Fayza Lamari lepiej rozumiała piłkarski biznes. Aż doszła do momentu, że zaczęła reprezentować Kyliana i zarządzać jego karierą. To ona siadała do rozmów z prezesem PSG Nasser Al-Khelaifim i Florentino Perezem z Realu Madryt, zawodnikami wagi ciężkiej.

Kabylijska strona charakteru

Przed kamery wyszła w 2021 r., podczas niezwykle gorącego lata, gdy ważył się transfer Mbappe do Realu, a sprawa nabierała wręcz wagi państwowej. To znana historia, gdy Emmanuel Macron osobiście chwycił za telefon i przekonywał 22-letniego wówczas piłkarza, by został we Francji.

  • Kylian pospieszył się wtedy z deklaracją, że marzy o grze dla Realu, która wywołała niesamowite poruszenie.
  • Lamari interweniowała. Umówiła wywiad z „Le Parisien”, w którym zlekceważyła wtedy słowa syna i zastrzegła, że wciąż negocjuje z PSG przedłużenie kontraktu, a rozmowy idą w dobrym kierunku.

Nadmieniała, że choć syn marzy o Realu, to w PSG też spełnia swoje ambicje i jest bardzo szczęśliwy. Na pytanie dziennikarza, czy to prawda, że to ona namawia syna na transfer, tylko się zaśmiała: „Jego tata chciał, żeby został w Paryżu, a ja i prawniczka chciałyśmy, żeby wyjechał”.

Kabylowie

Kabylowie, których populacja według różnych szacunków wynosi między 5-9 mln, to rdzenni mieszkańcy górzystego terenu północno-wschodniej Algierii. Rodzice Fayzy Lamari przeprowadzili się stamtąd do Francji, ona urodziła się już w Bondy, na obrzeżach Paryża – w tym samym szpitalu, w którym później urodziła Kyliana.

  1. Była zawodową piłkarką ręczną, grającą w najwyższej francuskiej lidze w barwach AS Bondy, w którym to – tyle że w sekcji piłkarskiej – pracował Wilfried, pochodzący z Kamerunu ojciec Kyliana.
  2. Reprezentowała Francję w latach 90. i na początku XXI wieku.

Kabylijska strona charakteru

Eksperci od piłki ręcznej twierdzą, że nie była wybitną zawodniczką, ale nikt nie chciał przeciwko niej grać – była niezwykle silna i waleczna, nie stroniła od agresywnych zagrań.

Kabylijska strona charakteru

O „kabylijskiej stronie” swojego charakteru mówiła też po ostatnim Euro, gdy kamery nagrały kłótnię jej i Wilfrieda z Veronique Rabiot, matką Adriena, środkowego pomocnika, która