21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Klocki LEGO wyprodukowane z pyłu meteorytu, który istnieje od 4,5 miliarda lat

Klocki LEGO wyprodukowane z pyłu meteorytu, który istnieje od 4,5 miliarda lat

NASA i ESA wspólnie badają różne technologie druku 3D, aby ocenić wykonalność wytwarzania części budowlanych przy użyciu materiałów znalezionych na Księżycu lub Marsie, co znacznie ułatwiłoby budowanie kolonii.

I naukowcy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) zademonstrowali właśnie jeden z pomysłów. Aby zbadać wykonalność wykorzystania materiałów kosmicznych do budowy, zespół wykorzystał pył meteorytowy sprzed 4,5 mld lat do wydrukowania w 3D cegieł przypominających LEGO.

Co prawda stworzenie cegły z mieszaniny pyłów w matrycy polimerowej nie jest szczególnie przełomowe, oczekuje się, że nadchodzące testy dostarczą cennych informacji.

Zmielili meteoryt liczący 4,5 mld lat. I chociaż rzeczywiste schronienia zostaną ostatecznie zbudowane na Księżycu przy użyciu materiałów pochodzących z lokalnych źródeł, regolit jest dostępny na Ziemi w bardzo ograniczonej ilości, więc zamiast niego postanowiono wydrukować w 3D klocki przypominające LEGO.

Technicznie klasyfikowany jako kamień brekcjonowany L3-6, zawiera różne pierwiastki, w tym duże ziarna metali, inkluzje, chondry i inne składniki kamiennych meteorytów. Nikt nigdy nie zbudował konstrukcji na Księżycu, dlatego musimy zastanowić się nie tylko, w jaki sposób je zbudujemy, ale także z czego je zbudujemy, ponieważ nie możemy zabrać ze sobą żadnych materiałów.

Przyjemne z pożytecznym. Przy okazji wyjaśnia, że celem tej ekspozycji jest zainspirowanie przyszłych budowniczych i pokazanie, jak budowanie z klocków LEGO może pomóc sprostać wyzwaniom wykraczającym poza ziemską atmosferę.

Daniel Meehan, kierownik kreatywny w Grupie LEGO, zauważył, że za sprawą „kosmicznych kolekcji” fascynacja kosmosem, odkrywaniem nowych planet, gwiazd i galaktyk jest wiecznie żywa i inspiruje kolejne pokolenia. Dzięki zespołowi ESA wykorzystującemu system LEGO System-in-Play do usprawniania podróży kosmicznych pokazujemy dzieciom, że budowanie z klocków LEGO naprawdę nie ma granic i mamy nadzieję, że zachęci je do spróbowania budowania własnych schronów kosmicznych!

  1. Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

I zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!