21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Nowa grupa posłów właśnie złożyła ślubowanie w Sejmie

Nowa grupa posłów właśnie złożyła ślubowanie w Sejmie

Podczas pierwszego dnia posiedzenia Sejmu w środę ślubowanie złożyli nowi parlamentarzyści. Zastąpią oni posłów, którzy w ostatnich wyborach zdobyli mandaty do Parlamentu Europejskiego. Łącznie 25 posłów obecnej kadencji dostało się do europarlamentu, w tym dwóch z Trzeciej Drogi, Konfederacji i Lewicy oraz siedmioro z PiS i 12 z Koalicji Obywatelskiej.

Ślubowanie złożyli posłowie KO: Nowymi posłami Konfederacji zostali Michał Połuboczek oraz Krzysztof Szymański. Nowymi posłami PiS zostali: Nowymi posłami Trzeciej Drogi zostali. W ławach Lewicy zasiądą:

Na początku posiedzenia w środę marszałek Szymon Hołownia odczytał roty: „Uroczyste ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra Obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”. Następnie marszałek Sejmu odczytał nazwiska posłów, którzy odpowiedzieli „ślubuję”. Niektórzy z nich dodali „tak mi dopomóż Bóg”.