21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Firma motoryzacyjna redukuje zatrudnienie o 87% – konsekwencje dla pracowników

Firma motoryzacyjna redukuje zatrudnienie o 87% - konsekwencje dla pracowników

Notowania walut Kursy walut [26.06.2024].

Stabilna pozycja złotego

Platformy sprzedażowe W lipcu skarbówka skontroluje użytkowników Allegro, OLX czy Vinted. Tak unikniesz podatku!

PILNE

Dziś premier Tusk ogłosi decyzję ws. CPK. Co dalej z gigaprojektem?

Przedszkola

10 mln na przedszkola. Ministerstwo Edukacji ogłosił nabór na wnioski.

Mieszkania

Wyzszy podatek od sprzedaży mieszkania? Lewica składa w Sejmie „ustawę antyflipperską”.

Lear Corporation zwalnia

Spełnia się czarny scenariusz, wbrew obietnicom dyrekcji. W zeszłym roku Dyrektor (…) zorganizował zebranie, na którym poinformował załogę, że podjęli decyzję o przeniesieniu jednego klienta do Tunezji, co wiązało się z przeniesieniem całego procesu produkcji do Tunezji dla jednego klienta i zapewnił nas, że nie musimy martwić się o prace (…) Pracują u nas również Ukraińcy, którzy przyjechali na wizę pracowniczą, która pozwala im podjąć pracę tylko w naszym zakładzie oraz ci, którzy ściągnęli do nas swoich rodziców uciekających z Ukrainy przed wojną – oni także stracą pracę, bo mają umowy przez agencję. Ci ludzie w większości nie mają do czego wrócić – to anonimowa wypowiedź z marca obecnego roku.

Miało nie być zwolnień, pomimo pesymistycznego obrazu. Obietnice dyrekcji nie zostały dotrzymane. Decyzja o zwolnieniach była zaplanowana z dużym wyprzedzeniem, juz w momencie składania obietnic o utrzymaniu zatrudnienia. Srodki produkcji były zabierane i wywożone takimi sposobami, żeby nie było widać.

Wspomniany serwis cytuje także stanowisko dyrekcji zakładu

Bardzo wątpliwe od strony zgodności ze stanem faktycznym: „Firma Lear Corporation podjęła trudną decyzję o dostosowaniu działalności w naszym zakładzie w Brześciu. Chcemy podkreślić, że ta decyzja nie była spowodowana oceną jakości pracy czy zaangażowaniem naszego zespołu. W tym trudnym czasie Lear zobowiązuje się do zapewnienia naszym pracownikom wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia podczas procesu redukcji zatrudnienia”.

Według nieoficjalnych informacji, decyzja o zwolnieniach była zaplanowana z dużym wyprzedzeniem, juz w momencie składania obietnic o utrzymaniu zatrudnienia. Srodki produkcji były zabierane i wywożone takimi sposobami, żeby nie było widać.

QUIZ

Gospodynie domowe w PRL. Czy w Polsce Ludowej dałabyś radę zrobić coś z niczego?