20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Polska posłanka europejska wybrana na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego? „Oficjalna kandydatka”

Polska posłanka europejska wybrana na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego? „Oficjalna kandydatka”

Ewa Kopacz ubiega się o funkcję w Parlamencie Europejskim. Była premier podkreśliła, że najbardziej interesuje ją portfolio dotyczące dzieci, czyli koordynator ds. praw dziecka. Wyraziła nadzieję na kontynuację pracy, którą prowadziła do tej pory.

Kopacz zaznaczyła, że kwestią kluczową jest decyzyjność, odwaga i umiejętność prowadzenia konsultacji w obliczu trudnych czasów. Jest kandydatką na wiceprzewodniczącą PE, co spotkało się z pozytywnymi reakcjami w mediach społecznościowych.

  • Marta Wcisło napisała: „Będziemy rekomendować Panią Premier Ewę Kopacz na Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego”.
  • Dariusz Joński dodał: „Ewa Kopacz nominowana przez EPL na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego”.
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła: „Ewa Kopacz oficjalną kandydatką na wiceprzewodniczącą PE z ramienia EPL. To będzie ważna kadencja. Premier Ewa Kopacz z pewnością godnie będzie reprezentowała Parlament Europejski i Polskę”.

Obok Ewy Kopacz na liście kandydatów znaleźli się Esteban González Pons z Hiszpanii i Sabine Verheyen z Niemiec. Silne przywództwo jest potrzebne w obliczu trudności – podkreślono we wpisie na profilu partii.