20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Ruch uliczny w Hamburgu: Zabawa w „Kto nie skacze, ten Polakiem”

Ruch uliczny w Hamburgu: Zabawa w "Kto nie skacze, ten Polakiem"

Już o godzinie 15:00 na stadionie w Hamburgu rozbrzmie pierwszy gwizdek portugalskiego sędziego Artura Soaresa Diasa. Wraz z nim swoje występy na murawie rozpoczną reprezentacje Polski i Holandii.

Atmosfera wokół tego starcia robi się coraz bardziej gorąca. Całe miasto jest obecnie biało-czerwono-pomarańczowe od prawdziwego najazdu fanów z obu państw. Kibice przekrzykują się nawzajem. Na Twitterze można znaleźć liczne filmiki, ukazujące co dzieje się obecnie na ulicach Hamburga.

Polska od Hamburga dzieli nieco więcej niż holenderska (ok. 400 km vs 250 km), ale nasi fani w niczym nie ustępują swoim rywalom. Portal Meczyki.pl opublikował wideo, na którym widać całą rzeszę Polaków tańczących słynne „labadą’.

Jezeli o Holendrów chodzi, oni również nie próżnują. Na jednym z filmików tańczą w rytm znanej melodii „kto nie skacze ten…”. Tym razem odmawiający skakania są… Polakami. „Kto nie skacze, ten Polakiem” – śpiewali Holendrzy.

Szaleniec z czekanem postrzelony przez policję. Niestety w całej tej znakomitej zabawie oraz atmosferze nie zabrakło także wydarzenia tragicznego. Niemiecka policja postrzeliła jednego z chuliganów, który uzbrojony w czekan i koktajl Mołotowa groził fanom niedaleko strefy kibica. Nikogo na szczęście nie zranił, a sam trafił do szpitala.

Incydent ten nie zakłócił jednak w żaden sposób przygotowań oraz rozpoczęcia samego meczu, które niezmiennie planowane jest na 15:00. Atmosfera na samych trybunach też zapowiada się niesamowicie, jako że Volksparkstadion w Hamburgu pomieścić może nawet 57 000 kibiców.

Transmisję z tego starcia przeprowadzą kanały Telewizji Polskiej: TVP 1 oraz TVP Sport. Zachęcamy do śledzenia relacji tekstowej oraz wyników na stronie internetowej Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.