21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

SpaceX planuje produkować jedną rakietę Starship dziennie w swojej fabryce Starfactory.

SpaceX planuje produkować jedną rakietę Starship dziennie w swojej fabryce Starfactory.

Przeprowadziło w zeszłym tygodniu rakiety i była to już czwarta tego typu próba. Misja zakończyła się ogromnym sukcesem. Obecnie firma Elona Muska przymierza się już do piątego lotu i w jego trakcie będzie chciała m.in. przetestować zmiany w systemie osłony termicznej. Przy okazji dowiadujemy się, że.

Starfactory – fabryka dla rakiet Starship

Chociaż pierwszy Starship nie jest jeszcze gotowy, SpaceX myśli już o 2. generacji ogromnej rakiety, która będzie jeszcze większa. Ma ona być.

SpaceX obecnie rozbudowuje własną fabrykę Starshipów, gdzie powstało kilka kolejnych prototypów rakiety. Zbudowaliśmy statki i boostery Super Heavy, które są gotowe do wystrzelenia lub są w fazie testów przed kilkoma następnymi lotami, a kolejne schodzą z linii produkcyjnej w miarę ciągłego rozwoju Starfactory firmy SpaceX. Anderson dodała, że Starfactory znajduje się obecnie na etapie rozbudowy. Kolejna faza rozpocznie się latem i zapewni SpaceX dodatkowe.

Kiedy wchodzisz do tej fabryki, jest to naprawdę inspirujące. Serce wyskakuje mi z piersi. SpaceX chce budować jednego Starshipa na dzień Starfactory to zakład, z którym SpaceX wiąże duże plany. Docelowo.

Tutaj będzie produkowana również 2. generacja rakiety, która ma być większa i zapewni lepsze możliwości. SpaceX chce, aby Starship przyszłej generacji (3.) był w stanie wynosić na orbitę ładunki o masie około 200 t. wierzy, że powstanie. Jest to bardzo ambitny plan i założyciel SpaceX uważa, że uda się go zrealizować w ciągu kilku najbliższych kilkudziesięciu lat. Starship 3, który ma być wariantem latającym na Marsa, będzie miał wraz z Super Heavy.

Obecnie testowana rakieta jest wysoka na około 120 m. Elon Musk dodał, że 5. lot orbitalny testowanej konstrukcji odbędzie się w ciągu około miesiąca.