21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Sytuacja we Francji po meczu kadry narodowej budzi niepokój. Źródło obaw przed Euro 2024

Sytuacja we Francji po meczu kadry narodowej budzi niepokój. Źródło obaw przed Euro 2024

„Les Bleus” nie zagrała zbyt dobrego i to Kanadyjczycy byli bliżej zwycięstwa! Ostatecznie padł remis 0:0. W spotkaniu tylko 15 minut rozegrał Kylian Mbappe, Francja tylko remisuje przed Euro 2024.

„Rażący brak skuteczności” Francuscy dziennikarze po niedzielnym meczu nie ukrywali rozczarowania. „”Francja oczywiście nie przegrała i nigdy w swojej historii nie musiała wygrywać wszystkich meczów przygotowawczych, aby kilka tygodni później wygrać mistrzostwa świata czy . Jej był nie mniej rozczarowujący, pomiędzy sekwencjami letargu w obliczu faz posiadania piłki przez Kanadę, 49. kraj w rankingu FIFA, i rażący brak skuteczności w polu karnym przeciwnika” – czytamy w „Le Monde”. W „Le Figaro” możemy przeczytać zaś o rażącym braku skuteczności oraz braku pomysłu na grę.

„Les Bleus Didiera Deschampsa, bez Kyliana Mbappe, który wszedł na boisko pod koniec meczu, mieli zbyt ciężkie nogi i ich umysły zwróciły się już trochę w stronę Euro, aby zakończyć wieczór, o którym wszyscy zapomną już w poniedziałkowy poranek. Wywołało to znudzenie i rozczarowanie hałaśliwej publiczności w Bordeaux” – skwitowano.

Po swojej reprezentacji „przejechał się” także dziennik „L’Equipe”. „Niewidoczna dla widzów przez 15 minut z powodu wiadomości politycznych reprezentacja Francji była trzymana w ryzach, a czasami nawet drżała przed 47. krajem w rankingu FIFA. To nieco niepokojący występ biorąc pod uwagę słabą zdolność do kreowania szans na osiem dni przed debiutem na Euro przeciwko Austrii” – napisano.

Rzeczywiście bezbramkowy remis przeciwko Kanadyjczykom może wzbudzać obawy wśród francuskich mediów i kibiców. Z drugiej strony był to tylko mecz towarzyski i najważniejsze sprawdziany przed zespołem Didiera Deschampsa nadejdą dopiero w Niemczech. Francuzi w pierwszym meczu zmierzą się z Austrią, a później z Holandią oraz Polską.