20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Wiadomo, kto będzie nowym szefem NATO. Kreml ma do tego swoje zdanie.

Wiadomo, kto będzie nowym szefem NATO. Kreml ma do tego swoje zdanie.

Dlaczego to jest ważne? Wybór nowego sekretarza generalnego NATO to zawsze istotne wydarzenie na arenie międzynarodowej. Tym razem decyzja ta ma dodatkowe znaczenie, ponieważ Rosja już z góry zakłada, że nie wpłynie ona na relacje z Sojuszem, które Kreml określa jako wrogie.

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, stwierdził: „Jest mało prawdopodobne, by ten wybór mógł zmienić cokolwiek w generalnej linii NATO. W chwili obecnej sojusz ten jest wobec nas wrogi”.

Kto to jest Marek Rutte? Marek Rutte to premier Holandii, który został wybrany na stanowisko sekretarza generalnego NATO. Zastąpi on na tym stanowisku Jensa Stoltenberga 1 października br., gdy wygaśnie jego kadencja. Stoltenberg kieruje Sojuszem od 1 października 2014 r.

Czytaj więcej: To on stanie na czele NATO. Jest decyzja Rady Północnoatlantyckiej Mark Rutte stanie na czele NATO — i może uratować go przed groźbami Donalda Trumpa.

„W ostatnich latach staliśmy się przyjaciółmi”. Miesiąca miodowego nie będzie. Oto pięć wyzwań dla nowego szefa NATO. Chodzi także o Polskę.