20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Alarm w Austrii przed starciem z Polską. Na ustach wszystkich tylko jedna sprawa.

Alarm w Austrii przed starciem z Polską. Na ustach wszystkich tylko jedna sprawa.

Reprezentacje Polski i Austrii przegrały swoje pierwsze spotkania na mistrzostwach Europy 2020. W drugiej kolejce fazy grupowej zmierzą się w bezpośrednim starciu, które będzie miało kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Oba zespoły będą zatem wyjątkowo zmotywowane, chociaż wskazanie faworyta nie jest proste.

Austriacy zwracają uwagę na kilka istotnych faktów przed meczem z Polską. Podkreślają, że to oni, w miesiącach przed turniejem, osiągali znacznie lepsze rezultaty (z ostatnich 17 meczów przegrali tylko dwa), od Polaków. Dodatkowo, nieobecni w starciu z Holandią byli Dominik Baumgartner i Paweł Dawidowicz.

Za drużyną Jerzego Brzęczka przemawia także historyczny fakt, że „Austria nie wygrała z Polską od 30 lat”. Austriacki portal oe24.at alarmuje, że Austriacy „nigdy nie potrafili wygrać w meczu o stawkę” z Polakami. Z pięciu ostatnich spotkań dwa zremisowali (na Euro 2008 i w eliminacjach Euro 2020), oraz przegrali trzy (dwa w eliminacjach mundialu 2006 i jeden w eliminacjach Euro 2020).

Austria jest w lekkim rozterce przed meczem z Polską. Portal z tego kraju dodaje, że „bilans meczów międzynarodowych z Polską nie wróży dobrze przed pojedynkiem obu drużyn na mistrzostwach Europy”. Z dziesięciu dotychczasowych spotkań, Austriacy dwa wygrali, trzy zremisowali, a pięć przegrali. Bilans bramek to 17-19, przy czym ostatnie zwycięstwo odnieśli w 1994 roku w meczu towarzyskim w Katowicach z wynikiem 4:3. Poprzednie triumfy miały miejsce w latach 1977 i 1935.

Polacy muszą potwierdzić swoją historyczną przewagę nad Austriakami na boisku. Mecz odbędzie się w piątek 21 czerwca i będzie można śledzić go zarówno na Sport.pl, jak i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.