20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Szymon Hołownia ostrzegał w ukraińskim parlamencie: „Nie możemy mieć złudzeń”

Szymon Hołownia ostrzegał w ukraińskim parlamencie: "Nie możemy mieć złudzeń"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu — Polska nie godzi się, by opresyjny rosyjski reżim mordował ukraińskiego ducha. Żeby deptał życie ludzkie, suwerenność państwa, żeby decydował, który naród ma prawo do egzystencji, a który nie. Takie tragedie miały już miejsce w naszym regionie i nasze państwa bardzo boleśnie ich doświadczały. Dlatego dzisiaj Polska, tak samo jak Ukraina, nie ma złudzeń. I robi wszystko, by powstrzymać ten koszmar – powiedział. Przewodniczący Rady Najwyższej dziękuje Polakom.

Hołownia przybył do Kijowa na zaproszenie przewodniczącego Rady Najwyższej Rusłana Stefanczuka. Przed wystąpieniem w ukraińskim parlamencie marszałek Sejmu oddał hołd obrońcom Ukrainy, składając kwiaty pod ścianą poległych w walce z Rosją.

Władimir Putin zwrócił się do Koreańczyków z Północy. Złożył obietnicę. Zapowiadając przemówienie Hołowni, Stefanczuk podziękował Polsce i Polakom za wsparcie, którego udzielają narodowi ukraińskiemu. — Jesteśmy szczerze wdzięczni Polsce za wszechstronne wsparcie, a przede wszystkim za udzielaną pomoc wojskową. Polska jest naszym kluczowym sojusznikiem i partnerem. Podczas inwazji Rosji na pełną skalę strategiczne partnerstwo Ukrainy i Polski uległo maksymalnemu nasileniu … – oświadczył.

Sekretarz generalny NATO grozi Chinom. „Powinny za to odpowiedzieć”. Oddzielnie pragnę wyrazić wdzięczność narodowi polskiemu za udzielenie pomocy naszym obywatelom, którzy w wyniku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy znaleźli tymczasowe schronienie w przyjaznej Polsce. Serdecznie dziękuję wam i wszystkim polskim przyjaciołom za to, że jesteście z nami i że razem idziemy do wspólnego zwycięstwa – powiedział Stefanczuk.