21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Capri: Włoska wyspa zamyka swoje bramy przed turystami. „Sytuacja kryzysowa, aktywowano specjalny tryb alarmowy”

Capri: Włoska wyspa zamyka swoje bramy przed turystami. "Sytuacja kryzysowa, aktywowano specjalny tryb alarmowy"

Awaria wody na Capri

Przyczyną braku wody na wyspie Capri jest awaria systemu wodociągów. Burmistrz Paolo Falco w sobotę (22 czerwca) tuż po godzinie 9 wydał rozporządzenie, które zabrania przebywania na wyspie. Na Capri mogą przebywać więc wyłącznie.

Burmistrz zakazał wstępu turystom

Paolo Falco podkreślił, że bez zaopatrzenia w wodę nie da się zagwarantować podstawowych usług tysiącom ludzi, którzy w sezonie turystycznym każdego dnia podróżują na Capri. „Sytuacja sanitarna i higieniczna jest dramatyczna, podjęliśmy środki zaradcze, aktywowaliśmy jednostkę kryzysową i wydaliśmy restrykcyjne zarządzenie” – napisał burmistrz w oficjalnym oświadczeniu, które cytuje ” „.

Aktualnie większość wyspy ma dostęp do wody z miejscowych ujęć wody, jednak w przypadku braku dostaw z lądu, wszelkie zapasy mogą się bardzo szybko wyczerpać.

Kłopoty z wodą występują także w rejonie Sorrento. Przedsiębiorstwo wodociągowe tłumaczy się z awarii. „Pojawiły się problemy techniczne”.

  • Przedsiębiorstwo wodociągowe Gori, które odpowiedzialne jest za dostawy wody na wyspie Capri, wyjaśniło, że „trwa dochodzenie i kontrole w celu rozwiązania krytycznych kwestii i przywrócenia usługi”.
  • Jak podkreśliło Gori, naprawy zostały zakończone na czas. „Jednak po wznowieniu przepływu wody pojawiły się problemy techniczne, które nadal prowadzą do niedoborów wody w różnych lokalizacjach w gminach półwyspu Sorrento i na całej wyspie Capri” – cytuje oświadczenie przedsiebiorstwa lokalna gazeta ” „.