20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Księżniczka Anna zdecydowała się zabrać głos po powrocie ze szpitala. Dzieli się smutną nowiną.

Księżniczka Anna zdecydowała się zabrać głos po powrocie ze szpitala. Dzieli się smutną nowiną.

Spędziła w ubiegłym tygodniu cztery dni w szpitalu w Bristolu po tym, jak doznała niewielkich obrażeń głowy i wstrząśnienia mózgu. We wtorek odwiedził ją jej mąż, a w piątek została wypisana. Dokładne przyczyny obecności 73-latki nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale obrażenia odpowiadają potencjalnemu uderzeniu konia nogami lub głową – poinformował portal hellomagazine.com.

Księżniczka Anna wciąż nie wróciła do obowiązków. Wiadomo, kiedy może się to stać. Obecnie księżniczka przechodzi rekonwalescencję w swoim domu. Do obowiązków publicznych wróci po tym, jak odpowiednie zalecenia wydadzą lekarze. Według The Independent może to trwać nawet do dwóch tygodni.

73-latka nie wzięła udziału w ceremonii upamiętniającej stulecie Narodowego Pomnika Wojny w Nowej Fundlandii w Kanadzie. Wystosowała list, tłumacząc swoją nieobecność. Podkreśliła, że „głęboko żałuje”, że ponownie nie może być na wydarzeniu. Dodała, że ma miłe wspomnienia z 2016 r. i przesłała uczestnikom wydarzenia pozdrowienia.

Ogromne sukcesy sportowe siostry króla Karola

W przeszłości księżniczka Anna miała podobne problemy. W 1976 r. straciła przytomność po tym, jak spadł na nią koń. Doznała wówczas siniaków, wstrząsu mózgu i złamania kręgów. Wtedy także przebywała w szpitalu przez cztery dni, a uraz nie okazał się na tyle poważny, aby uniemożliwić jej udział w Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu.

Księżniczka ma na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Europy Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego oraz dwa srebrne medale w 1975 r. Jej córka Zara w wywiadzie z 2023 r. mówiła o obsesji rodziny na punkcie koni. Księżniczka Anna jest drugim dzieckiem księcia Filipa. Jest dwa lata młodsza od Karola.