21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Niemcy zatwierdzają kontrole graniczne z Polską w ważnym celu

Niemcy zatwierdzają kontrole graniczne z Polską w ważnym celu

Niemiecka policja rozpoczyna tymczasowe kontrole graniczne od piątku, 7 czerwca. Decyzję tę podjęła minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. Kontrole będą przeprowadzane na granicach z Polską, Czechami, Danią, Francją, Belgią, Holandią oraz Luksemburgiem. Wciąż obowiązują kontrole na granicy z Austrią.

Decyzja o kontrolach granicznych została podjęta ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz wysokie środki ostrożności. Podróżni z obszaru Schengen mogą być sprawdzani zarówno na granicach, w ruchu lotniczym jak i w portach, dlatego ważne jest, aby mieć przy sobie odpowiednie dokumenty podczas przekraczania granicy.

Kontrole graniczne będą elastyczne i dostosowane do sytuacji. Nie będą one stałe, ale raczej miały charakter wyrywkowy. Minister Faeser podkreśliła, że bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, a organy bezpieczeństwa są maksymalnie zaangażowane w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy.

Podczas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, czyli od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku, w Niemczech zostanie rozmieszczonych około 580 zagranicznych funkcjonariuszy, którzy będą monitorować miasta, dworce oraz ruch kolejowy. Celem policji jest identyfikacja i powstrzymanie potencjalnych przestępców oraz zapobieganie wszelkim zagrożeniom, takim jak terroryzm islamski, czyny chuligańskie czy ataki cybernetyczne.