21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Pospieszalski o Konfederacji: Pozytywne perspektywy ze strony panów. Bez retuszu i manipulacji_miscellaneous

Pospieszalski o Konfederacji: Pozytywne perspektywy ze strony panów. Bez retuszu i manipulacji_miscellaneous

Nie, z dwóch powodów. Po pierwsze, swoje w życiu już wypiłem i nie piję, po drugie, czym innym jest sympatyzowanie, kibicowanie, a czym innym wejście w objazdowe struktury. Od lat 20 lat znam Przemka Wiplera i Krzysztofa Bosaka. Cenię ich. Mają potencjał, są wartościowymi ludźmi, oddanymi sprawie, a jednocześnie myślą nowocześnie – umiejętnie komunikują swój plan, postulaty i prężnie działają.

Dlatego przyjąłem od nich zaproszenie i wystąpiłem w roli konferansjera w Krakowie. Od wielu lat obserwuję polską politykę i jak wielu jestem zmęczony duopolem PO-PiS. Dawne pokolenie było skazane na walkę Piłsudskiego z Dmowskim, my z kolei na Kaczyńskiego z Tuskiem. Polska jest pięknym krajem, zasługujemy na coś więcej. Na nową energię.

Polityka nie jest remedium na całe zło. Nawet jeśli komuś zaufamy, nie oznacza to bezwarunkowego kredytu, bo wiem, że w życiu nie wszystko dobrze się kończy. To nie jest bajka, jesteśmy w trudnej sytuacji. Ale panowie z Nowej Nadziei i Ruchu Narodowego najlepiej rokują na polskim rynku idei.