20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Zarobki Polaków w Niemczech: Jakie premie mogą otrzymać?

Zarobki Polaków w Niemczech: Jakie premie mogą otrzymać?

Pierwszy mecz, który rozegra reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, odbędzie się 16 czerwca o godzinie 15.00.

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące dotychczasowych zarobków polskiej drużyny oraz potencjalnych kwot, jakie jeszcze mogą zarobić nasi reprezentanci.

UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich), główna organizacja piłkarska w Europie zajmująca się organizacją rozgrywek, przyznała każdej z 24 reprezentacji uczestniczących w mistrzostwach 8 mln euro, co w przeliczeniu daje około 34,5 mln złotych. To pieniądze, które otrzymała reprezentacja Polski za awans na Euro 2020.

Kilka dni temu omawiano kwestię premii za udział w turnieju. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) w rozmowie z dziennikarzami Interii Sport wyznał, że jeśli nasi reprezentanci awansują na mistrzostwa Europy, cała premia (ponad 16 mln złotych) otrzymana od UEFA zostanie przekazana drużynie.

Za każde zwycięstwo w fazie grupowej poszczególne federacje będą otrzymywać dodatkowe pieniądze. Natomiast za remis przysługuje również określona kwota – dodał prezes PZPN.

Zakładając, że drużyna prowadzona przez Michała Probierza wygra wszystkie mecze w fazie grupowej, na konto PZPN wpłynie dodatkowo około 19,2 mln złotych, co łącznie da ponad 53,5 mln złotych.

Jak wyglądają kwoty w kolejnych etapach turnieju? Wyjście z grupy i awans do 1/8 finału premiuje się kwotą 2 mln euro. Dotarcie do ćwierćfinału to dodatkowe 3,25 mln euro, a do półfinału – 5 mln euro. Wejście do finału gwarantuje premię w wysokości 7 mln euro, natomiast zdobycie głównego trofeum to dodatkowe 8 mln euro.