21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Prawo i Sprawiedliwość planuje protest, a Kaczyński apeluje o udział przed gmachem Sejmu.

Prawo i Sprawiedliwość planuje protest, a Kaczyński apeluje o udział przed gmachem Sejmu.

Jarosław Kaczyński zapowiedział protest. – W najbliższy wtorek o 17:30 pod Sejmem będzie demonstracja. Korzystamy z tej okazji, żeby zaprosić na tę demonstrację, demonstracja w sprawie praworządności w Polsce – mówił podczas briefingu prasowego polityk.

Demonstracja jest dalszym elementem narracji Prawa i Sprawiedliwości o rzekomych torturach na . – Ten przypadek był szczególnie drastyczny, ale łamanie praworządności jest rzeczą codzienną – mówił prezes ugrupowania.

Zatrzymany duchowny mówi o rzekomych torturach. Temat traktowania ks. Olszewskiego pojawił się po tym, jak wysłał on do redakcji tygodnika Sieci, w którym stwierdził, że był torturowany podczas zatrzymania. „Zawieziono mnie na dołek. Od 6 rano, przez cały dzień (nawet przy czynnościach fizjologicznych) byłem skuty. Ani na chwilę nie zdjęto mi kajdanek. Usłyszałem, że o tej porze nie ma ani kolacji, ani wody” – pisał w nim.

Władza stanowczo zaprzecza pomówieniom. Stawiane przez zatrzymanego księdza zarzuty Jacka Dobrzańskiego, rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych. „Sugestie dotyczące niewłaściwego postępowania funkcjonariuszy ABW są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd” – napisał w mediach społecznościowych.

Jako potwierdzenie tego Dobrzański zamieścił wpis pełnomocnika ks. Olszewskiego. „Poinformował mnie, że jego »opiekunowie« z ABW zachowywali się bardzo »po ludzku”.