20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Ukraińcy zaskakują Putina: spektakularna akcja z użyciem dronów znokautowała rosyjskie siły niezdolne do obrony.

Ukraińcy zaskakują Putina: spektakularna akcja z użyciem dronów znokautowała rosyjskie siły niezdolne do obrony.

Ukraińska obrona powietrzna z powodzeniem zestrzeliła wszystkie drony kamikadze typu Szahid, które zostały wystrzelone przez siły rosyjskie 5 lipca — wynika z raportu dowódcy ukraińskich sił powietrznych, Mykoły Ołeszczuka, opublikowanego za pośrednictwem Telegramu.

Tej nocy Putin nie mógł spać spokojnie. Brawurowa akcja Ukraińców Rosja wystrzeliła nad Ukrainą w sumie 32 drony z regionów Kurska i Primorsko-Achtarska. Wszystkie zostały zestrzelone przez ukraińskie wojska.

W odparciu ataku brały udział myśliwce, jednostki rakiet przeciwlotniczych sił powietrznych, mobilne grupy ogniowe sił obronnych Ukrainy oraz jednostki walki elektronicznej. Walka toczyła się w siedmiu regionach: Mikołajowa, Odessy, Chersonia, Dniepropietrowska, Kijowa, Czernihowa i Czerkas.

„Dziękuję za stuprocentowy wynik!” — napisał Mykoła Ołeszczuk.

Rosjanie (znowu) bombardują własne terytoria. Pobili rekord Zniszczone domy Jednak mer miasta Makarów Wadym Tokar poinformował, że spadające odłamki z zestrzelonych dronów uszkodziły prywatne domy. „Społeczność Makarowa została zaatakowana przez wrogie UAV. W wyniku nocnego ataku sześć prywatnych domów i jeden samochód zostały uszkodzone przez odłamki na jednym z osiedli” — napisał Tokar na Telegramie.

Według niego okna w domach zostały wybite, a drzwi i dachy uszkodzone. Nie było ofiar ani rannych.

Tymczasem ministerstwo obrony Moskwy stwierdziło w piątek, że rosyjskie siły zniszczyły 50 ukraińskich dronów zarówno na terytorium Rosji, jak i na obszarach Ukrainy, które według niej zostały zaanektowane. Ministerstwo oświadczyło, że drony zostały zestrzelone nad Krasnodarem i Rostowem w Rosji, a także Zaporozem w Ukrainie, które Rosja twierdzi, że zaanektowała.

Czarna noc dla Putina. Ukraina atakuje rafinerie w całym kraju. Produkcja benzyny w Rosji spadła do najniższego poziomu od października Ukraina nie próżnuje „Systemy obrony powietrznej zniszczyły 14 UAV nad Krasnodarem, 26 nad regionem Zaporozia i 10 nad regionem Rostowa” — podało ministerstwo w oświadczeniu na Telegramie.

Chociaż Rosja wcześniej twierdziła, że zaanektowała Zaporozie, nie ma pełnej kontroli nad tym regionem.

Krym okupowany ale bezbronny. Systemy warte miliony płoną jeden po drugim. „Rosyjskim żołnierzom polec ono przenieść swoje rodziny” Jak wynika z wywiadu AFP z urzędnikiem ds. bezpieczeństwa w Kijowie, w czwartek dron szturmowy, który został wystrzelony przez siły zbrojne Ukrainy, wycelował w fabrykę prochu strzelniczego w zachodniej Rosji.

To najnowsze uderzenie w ramach kampanii, której celem jest osłabienie rosyjskiej logistyki wojskowej. Urzędnik wojskowy powiedział, że atak został przeprowadzony przy użyciu wybuchowych dronów. Jeden z nich z powodzeniem uderzył w obiekt wojskowy w mieście Kotowsk w rosyjskim obwodzie tambowskim — ok. 350 km od Ukrainy.

To może być początek Lokalne rosyjskie media opublikowały rzekome nagranie wideo z incydentu. Jednak wcześniej władze Tambowa zamieściły w mediach społecznościowych informację, że „w regionie odnotowano dwa drony” i oba zostały „zniszczone”. Ukraińskie źródło podało, że zakład produkował amunicję i proch strzelniczy do broni strzeleckiej i był celem ataków dronów w styczniu i listopadzie.

Rosyjski „niszczyciel miast” w ogniu. Ukraińcy uderzyli w najpotężniejszy samobieżny moździerz Kremla. To strata rządu milionów rubli Chcąc wyrządzić szkody agresorowi, Ukraińcy znaleźli hybrydową, asymetryczną odpowiedź na jego ataki rakietowe. W ostatnim czasie coraz częściej atakują cele w Rosji, także te odległe. Uderzenia w rosyjskie miasta, infrastrukturę wojskową i rafinerie czy magazyny ropy mają osłabić zdolności Rosjan i odwrócić ich uwagę od działań na froncie.

Dzięki zgodom na użycie zachodniej broni także na terytorium Rosji tego typu ukraińskie ataki mogą stać się jeszcze częstsze.