13 października, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Trzy osoby trafiły do szpitala po ewakuacji pensjonatu z powodu wycieku siarczkowej wody.

Trzy osoby trafiły do szpitala po ewakuacji pensjonatu z powodu wycieku siarczkowej wody.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zatrucia oparami siarki w pensjonacie w Busku-Zdroju – przekazał w rozmowie z Interią asp. szt. Tomasz Piwowarski. To wynik rozszczelnienia rury doprowadzającej wodę siarkową, która zalała piwnicę budynku. Z miejsca zdarzenia ewakuowano 38 osób.

W poniedziałek około godziny 14:30 do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) wpłynęło zgłoszenie z pensjonatu. Według ustaleń policji doszło tam do rozszczelnienia rury doprowadzającej wodę siarkową, która zalała piwnicę budynku. – Zapach ulatniającej się siarki jako pierwszy poczuł 24-letni mężczyzna, który zszedł do piwnicy, by zobaczyć, co się dzieje – powiedział w rozmowie z Interią oficer prasowy buskiej policji asp. szt. Tomasz Piwowarski.

Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna najprawdopodobniej próbował zakręcić zawór doprowadzający wodę siarkową do obiektu, jednak z powodu dużego stężenia siarki w powietrzu 24-latek zasłabł. Jak wskazał oficer prasowy, gdy mężczyzna długo nie wracał, podążyła za nim 61-letnia kobieta oraz 57-letni mężczyzna. Oni również stracili przytomność. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy ewakuowali rannych. Zostali oni przetransportowani do szpitala.

Według policji w najcięższym stanie jest 24-latek, który najdłużej przebywał w miejscu awarii, w związku z czym doznał ciężkiego zatrucia.

Łącznie z miejsca zdarzenia ewakuowano 38 osób, w tym 26 pensjonariuszy i 12 członków personelu – przekazał Tomasz Piwowarski. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. Na ten moment ustalane jest, czy ewakuowani będą mogli wrócić do pensjonatu. Wyjaśniane są również okoliczności zdarzenia.

Woda siarkowa jest ceniona w kuracjach dermatologicznych. Powoduje głębokie oczyszczanie z równoczesną regeneracją tkanek. Siarkowa woda wykazuje również działanie bakteriobójcze oraz antygrzybiczne, a także regeneruje skórę – złuszcza martwy naskórek i przyspiesza regenerację skóry i doskonale ją nawilża.