21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Zagrożenie burzowe nad Polską: Najnowsze ostrzeżenia IMGW budzą obawy o pogorszenie sytuacji

Zagrożenie burzowe nad Polską: Najnowsze ostrzeżenia IMGW budzą obawy o pogorszenie sytuacji

Nie odpuszczają, a temperatura w niedzielę 30 czerwca osiąga coraz większe wartości. W wielu miejscach przekroczyła już 30 stopni Celsjusza. A to nie koniec. Termometry mogą pokazać dzisiaj do 34/36 stopni. Później rozwijać się będą gwałtowne burze – poinformowała .

Gdzie jest burza?

Synoptycy z IMGW zaktualizowali alerty. Alerty IMGW trzeciego stopnia będą obejmowały obszar znajdujący się w pasie od woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego po i opolskie, drugiego stopnia zachód Polski oraz wschodnią połowę kraju. Natomiast ostrzeżenia 1 stopnia dotyczą wschodnich kraniec Polski.

Jak poinformowali synoptycy z , opady deszczu wyniosą lokalnie do 50 mm, w niektórych przypadkach porywy wiatru mogą wynieść do 120 km/h. Niewykluczone, że pojawi się również grad do 4-5 cm. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej. Natomiast temperatura o godzinie 12:00 prezentowała się następująco.

Pojawiły się także nowe alerty hydrologiczne IMGW. „W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody. W zlewniach kontrolowanych możliwe jest przekroczenia stanów umownych” – napisali synoptycy.