21 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Eksplozja w zakładach chemicznych w Puławach prowadzi do wszczęcia śledztwa przez prokuraturę

Eksplozja w zakładach chemicznych w Puławach prowadzi do wszczęcia śledztwa przez prokuraturę

Eksplozja w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy

W poniedziałek (24 czerwca) wieczorem doszło do eksplozji w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy (województwo ). Do doszło na instalacji przygotowania gazu, podczas uruchamiania podgrzewacza. Rannych zostało dwojgu pracowników społki.

Wypadek w zakładach azotowych w Puławach. Rannych zostało dwoje pracowników. Śmigłowiec LPR przetransportował jednego z poszkodowanych, znajdującego się w cięższym stanie, do szpitala w Łęcznej. Drugi pracownik trafił z lżejszymi oparzeniami do szpitala w.

„Pierwsze oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że nie doszło do uszkodzeń aparatu na instalacji. Wszystkie niezbędne służby zostały powiadomione. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia” – poinformowała Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa Grupy Azoty Puławy.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu w zakładzie Grupy Azoty

W wtorek (25 czerwca) potwierdziła, że Prokuratura Rejonowa w Puławach wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, przekazała, że śledztwo prowadzone jest w kierunku narażenia życia lub zdrowia pracowników na niebezpieczeństwo oraz spowodowania obrażeń ciała.

„Nie znamy jeszcze kategorii obrażeń. Będziemy musieli w tym celu wywołać opinię biegłego” – przekazała dziennikarzom. Prokuratura przeprowadziła oględziny miejsca wypadku, obecnie trwają przesłuchania świadków. Kępka poinformowała, że śledczy gromadzą również dokumentację dotyczącą niedawnego remontu komina. Jak podkreśliła, zdarzenie miało miejsce bezpośrednio po zakończeniu.

„Mówimy tutaj o remoncie, całej dokumentacji remontowej, ewentualnie nieprawidłowościach, które musiały się pojawić w związku z tym, że doszło do wybuchu” – podkreśliła w rozmowie z.