20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Spotkanie w Moskwie: Narendra Modi krytykuje otwarcie wojnę podczas rozmów z Putinem

Spotkanie w Moskwie: Narendra Modi krytykuje otwarcie wojnę podczas rozmów z Putinem

Premier Indii Narendra Modi od dwóch dni przebywa w Moskwie, gdzie spotkał się między innymi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podczas spotkania indyjski lider pozwolił sobie na krytykę konfliktu w Ukrainie – informują rosyjskie media. W ocenie Modiego „wojna nie jest rozwiązaniem”.

Premier Indii z wizytą w Rosji. W rozmowie z Putinem wspomniał o pokoju. Narendra Modi udał się do Rosji, aby porozmawiać o współpracy gospodarczej. Indie od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę importują rekordowe ilości rosyjskiej ropy naftowej. Jednak bilans wymiany gospodarczej jest niekorzystny dla New Delhi. – Jako wasz przyjaciel zawsze powtarzałem, że dla lepszej przyszłości następnych pokoleń pokój jest najważniejszy, więc dlatego uważamy, że wojna nie jest rozwiązaniem – mówił premier Indii na spotkaniu z Putinem.

– Bomby, rakiety i karabiny nie zagwarantują pokoju, dlatego stawiamy na dialog i dialog jest konieczny – dodał Modi. Szef indyjskiego państwa podkreślił, że każdy człowiek wierzący w ludzkość odczuwa ból, gdy giną niewinni ludzie, a szczególnie, gdy giną dzieci. Jak powiedział, śmierć niewinnych dzieci jest rzeczą bolesną i przerażającą. Premier nawiązał do poniedziałkowego ataku rakietowego Rosji na Ukrainę, których celem był między innymi dzieciecy szpital onkologiczny w Kijowie.

Przypomnijmy, że Indie nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę i nie podpisały deklaracji końcowej szwajcarskiego szczytu pokojowego. Modi ostatnio odwiedził Rosję w 2019 roku. Zełenski o wizycie indyjskiego premiera w Moskwie: Ogromne rozczarowanie i druzgocący cios. Do wizyty indyjskiego premiera w Rosji odniósł się Wołodymyr Zełenski. „To ogromne rozczarowanie i druzgocący cios dla wysiłków na rzecz pokoju, widzieć przywódcę największej demokracji na świecie ściskającego najbardziej krwawego zbrodniarza na świecie w Moskwie w takim dniu” – przekazał ukraiński prezydent.

Polityk nawiązał do poniedziałkowego zmasowanego ataku rakietowego Rosji na Ukrainę. We wtorek w Kijowie ogłoszono dzień żałoby w hołdzie ofiarom ostrzału. Liczba ofiar ataku na samą ukraińską stolicę wzrosła do 31. Wciąż trwają akcje poszukiwawcze. Kolejne ciała wydobywane są spod gruzów budynków.