20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry po operacji – doniesienia bliskiego współpracownika

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry po operacji - doniesienia bliskiego współpracownika

Zbigniew Ziobro jest bardzo osłabiony po kolejnej operacji. On chce przyjść na tę komisję i powiedzieć publicznie, że operacja Pegasus to była operacja przygotowana przez ówczesną opozycję, a dzisiaj rządzących, by wmówić, że wszyscy są inwigilowani – komentował Michał Woś.

Ziobro „bardzo osłabiony”. Co z przesłuchaniem przed komisją śledczą? Woś przekazał nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry, zdradził, że przeszedł kolejną operację. – Zadzwoniłem do niego już po tej operacji, czysto prywatnie zapytałem o stan jego zdrowia. Nie wiem, jaki jest plan leczenia, to już są decyzje pana ministra Ziobry – podkreślił.

Były wiceminister sprawiedliwości był również zapytany o wydawanie środków z Funduszu Sprawiedliwości do polityków Suwerennej Polski. – To coś naturalnego, że posłowie wspierają swój okręg – stwierdził Woś. – Gdyby zarzucać , że dbają o swój okręg wyborczy, to połowa miałaby zarzuty, a druga połowa jest tak leniwa, że tego nie robi – ocenił.

Gość TVP Info powiedział, że z pomocy funduszu skorzystało 250 tys. osób. Na pytanie o to, dlaczego zakup Pegasusa był finansowany z Funduszu Sprawiedliwości, odpowiedział wprost: „Bo była taka możliwość”. Zastrzegł, że nie on decydował o tym, jak Pegasus był używany, ale jeśli był używany, to działo się to za zgodą sądu.

Komisja śledcza ds. Pegasusa przesłuchała byłą ministerkę finansów

Była ministerka finansów Teresa Czerwińska zeznawała w piątek 14 czerwca przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa. Większość pytań członków komisji dotyczyła przekazania 25 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości dla Centralnego Antykorupcyjnego na zakup oprogramowania do inwigilacji. Kwestia legalności zakupu Pegasusa i jego sfinansowania to jeden z wątków afery badany przez komisję.

Ostatnim świadkiem, którego wezwano na przesłuchanie w sprawie tego wątku, jest były minister sprawiedliwości i były prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Termin przesłuchania wyznaczono na poniedziałek 1 lipca. Na tym jednak prace komisji się nie zakończą – z zapowiedzi szefowej komisji Magdaleny Sroki i pozostałych członków wynika, że komisja śledcza chce przesłuchać jeszcze co najmniej kilkunastu świadków.

Na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów większość członków komisji, z wyjątkiem posłów PiS, uważa, że przy zakupie oprogramowania Pegasus dla służb specjalnych doszło do naruszenia prawa. nie mogło skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości do przeprowadzenia transakcji.