20 lipca, 2024

wzoryikolory.pl

kolory życia codziennego

Niski kurs akcji Molecure i korzystna rekomendacja – o co chodzi?

Niski kurs akcji Molecure i korzystna rekomendacja - o co chodzi?

Noble Securities opublikował raport rekomendujący zakup akcji spółki Molecure. Cena rynkowa akcji wynosi 14 zł, a na zakończenie piątkowej sesji kosztowały one około 13,72 zł.

OATD-01

Analitycy podkreślają, że cząsteczka OATD-01 stanowi zaawansowany projekt spółki i jest najbardziej atrakcyjnym pod względem partneringowym. W marcu 2024 roku rozpoczęto badania II fazy OATD-01, które obejmują pacjentów z sarkoidozą płucną. Spółka podejmuje innowacyjne podejście do leczenia sarkoidozy poprzez inhibicję CHIT1. Ponadto, badanie zapewni obiektywną odpowiedź na leczenie za pomocą obrazowania metodą PET/CT.

Oczekiwane wydarzenia

Spodziewane są wydarzenia zwiększające wartość aktywów Molecure dla potencjalnych partnerów w perspektywie kilkunastu miesięcy – podkreśla Marcin Szumowski, prezes spółki. Natomiast projekt OATD-02, znajdujący się w fazie I badań klinicznych, wzbudza mniej entuzjazmu. Zdaniem analityków, obecnie jest za wcześnie, aby określić jego skuteczność.

Sytuacja finansowa

Molecure posiada obecnie 54 mln zł gotówki. Spółka biotechnologiczna skupia się na rozwijaniu portfela małocząsteczkowych kandydatów na innowacyjne leki, posiadając dwa projekty kliniczne i kilka w fazach wczesnych.

Podsumowanie rekomendacji

Raport Noble Securities dla Molecure został opracowany przez Krzysztofa Radojewskiego i po raz pierwszy opublikowany 25 czerwca o godzinie 8:45.